W Dzień zaduszny 2 listopada zapraszamy na pierwszą z cyklu Mszy św. rocznych, w czasie których modlić się będziemy za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych. Przed Mszą św. o godzinie 17.30 odmówimy różaniec za zmarłych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada o godzinie 14.00, na cmentarzu parafialnym przy ul. Gliwickiej odmówimy różaniec za zmarłych i odprawimy Mszę św. przed kaplicą cmentarną. Zapraszamy do udziału w modlitwie.

Przez cały listopad o godzinie 17.30 odmawiać będziemy Różaniec w intencji zmarłych. Ich imiona będziemy odczytywać przed każdą tajemnicą.

Msze św. roczne to cykl 12 Mszy świętych odprawianych przez cały rok, począwszy od 2. listopada (Dnia Zadusznego), w IV piątek każdego miesiąca o godzinie 18.00.
Przed mszą św. o godzinie 17.30 będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych.

Msze św. „roczne” to msze zbiorowe. Oznacza to, że jeden kapłan odprawia mszę św. w intencjach wielu zmarłych od różnych ofiarodawców.

Ofiara pieniężna składana przy zamawianiu mszy nie jest opłatą za Mszę – kapłan odprawia Mszę św. niezależnie od tej ofiary – i przeznaczona jest na utrzymanie braci mieszkających w klasztorze. Jej wysokość zależy od woli i możliwości zamawiającego intencję. Ofiarę można złożyć jeden raz, można też przy okazji każdej mszy św. „rocznej”.

TERMINY MSZY ŚW. „ROCZNYCH” W ROKU 2012/2013:

2 listopada (Dzień Zaduszny, inauguracja cyklu)
23 listopada
28 grudnia
25 stycznia
22 lutego
22 marca
26 kwietnia
24 maja
28 czerwca
26 lipca
23 sierpnia
27 września
25 października