«Święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni» (2 Mch 12, 45).

Kościół od początku czcił pamięć zmarłych i ofiarował im pomoce, a w szczególności Ofiarę eucharystyczną, by po oczyszczeniu mogli dojść do uszczęśliwiającej wizji Boga (por. Katechizm Kościoła Katolickiego, 1032). Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawia, że staje się skuteczne ich wstawiennictwo za nami.

W intencji zmarłych, naszych rodziców, rodzeństwa i krewnych, zmarłych przyjaciół, sąsiadów, znajomych, w szczególności naszych parafian i wszystkich powierzonych modlitwie naszego klasztoru na kartkach wypominkowych (zaleckach) modlimy się przez cały rok w czasie tzw. Mszy świętych rocznych za zmarłych.

 

Co to są Msze święte roczne?

Jest to cykl 12 Mszy świętych odprawianych przez cały rok, począwszy od 2. listopada (Dnia Zadusznego), zazwyczaj w IV piątek każdego miesiąca o godzinie 18.00. Szczegółowy terminarz Mszy za zmarłych znajduje się poniżej.

Msze św. roczne to msze zbiorowe. Oznacza to, że jeden kapłan odprawia mszę św. w intencjach wielu zmarłych od różnych ofiarodawców.

Ofiara pieniężna składana przy zamawianiu mszy nie jest opłatą za Mszę – kapłan odprawia Mszę św. niezależnie od tej ofiary – i przeznaczona jest na utrzymanie braci mieszkających w klasztorze. Jej wysokość zależy od woli i możliwości zamawiającego intencję. Ofiarę można złożyć jeden raz, można też przy okazji każdej mszy św. rocznej.

Kartki wypominkowe (zalecki) można skaładać w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej przez cały rok. Imiona zmarłych można także przesłać do klasztoru za pomocą formularza kontaktowego.

 

Terminy Mszy świętych rocznych

28listopada 2014

19 grudnia 2014
23stycznia 2015
27 lutego 2015
27 marca 2015
24 kwietnia 2015
22 maja 2015
26 czerwca 2015
24 lipca 2015
28 sierpnia 2015
25 września 2015
23 października 2015.
Przed mszą św. o godzinie 17.30 będziemy odmawiać różaniec za zmarłych

Msze święte różnych intencjach

W naszym kościele odprawiamy następujące rodzaje intencji:

– indywidualna;

gregoriańska – intencja za jedną zmarłą osobę; intencję taką odprawia się
codziennie przez 30 kolejnych dni

– bezgodzinowa;

– roczna;

– bezdatowa.

Osoby spoza parafii lub mające trudności z dotarciem do kościoła mogą zamawiać Msze św. także przez internet. W tym celu prosimy o kontakt z naszym klasztorem.