Dominikańskie Duszpasterstwo Rodzin (DDR) to przestrzeń dla każdego kto chce wspólnie tworzyć dobre miejsce dla siebie i swojej rodziny. Gromadzi nas przekonanie, że bycie razem pomaga odkrywać swoje bogactwo, uczyć się od siebie nawzajem, ale też tworzy przestrzeń do przeżywania swoich słabości, które mogą stać się miejscem otwarcia na łaskę.

DDR to miejsce, które jest bardzo dynamiczne, ponieważ każda rodzina wnosi swój niepowtarzalny charakter i klimat. Zapraszamy wszystkich, ale szczególnie te rodziny, w których małżonkowie mają odmienny stopień zaangażowania w życie Kościoła. Zależy nam na tym, aby każdy mógł czerpać to, co w danej chwili jest mu potrzebne w atmosferze szacunku i wolności.

Gromadzimy się na wspólnej Eucharystii w każdą niedzielę o godzinie 9.30. Spotykamy się też raz w miesiącu w mniejszych grupach w Katowicach (nad Słowem Bożym) i w Tychach (nad Katechizmem Kościoła Katolickiego).

Podejmujemy też razem szereg aktywności (wspólne wyjazdy, rekolekcje, warsztaty) w zależności od aktualnych potrzeb i naszych pasji.

Zapraszamy do bycia razem.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH

Jesteśmy grupą otwartą, do Duszpasterstwa nie trzeba się zapisywać, spełnić jakichś warunków, przyjście na jedno spotkanie nie obliguje do obecności na kolejnych – zapraszamy do wspólnych poszukiwań.

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

Marysia Chajec:

Zajęcia dla rodziców z dziećmi od 6 miesiąca do 2 roku życia. Zajęcia, podczas których będziemy wspólnie odkrywać, poznawać, doświadczać wszystkimi zmysłami. Chcielibyśmy aby dla rodziców był to czas wspólnej zabawy z dzieckiem, podążania za nim, towarzyszenia w nowych sytuacjach, obserwacji oraz inspiracji do dalszej zabawy w domowej przestrzeni. 

 

Paweł Superat:

Adresatami zajęć z historii są dzieci w wieku podstawówkowym, ale tego nie trzeba się ściśle trzymać Zajęcia będą trwały około godziny, spotykać się będziemy w naszym duszpasterstwie w środy o godzinie 14 co tydzień (przy dłuższych przerwach sądzę, że dzieci by za dużo zapominały i w efekcie nie widziały łączności między tematami). Mile widziane byłyby zeszyty i coś do pisania oraz rysowania. Rodzice też mogą uczestniczyć w zajęciach. 

Chciałbym przejść przez całość historii (tak, by była jakaś płynność), ale koncentrując się na poszczególnych wyrywkach, zwłaszcza na ludziach (np. ów Echnaton IV, Karol Godula, ale też np. święci – Dominik, Jacek, Wojciech, czy Jadwiga Śląska).

Kasia Bloch:

Warsztaty językowe dla dużych i małych     LINGUA SPACE

Czas: 1h raz w miesiącu, sobota w godzinach dopołudniowych

Założenie: nauka języka przez zabawę i wspólnym tworzeniu/pracy/zabawy w ramach swojej rodziny; język komunikacji – j. angielski

Tematy:

Wrzesień: sałatka owocowa – fruit salad

Październik: różaniec – rosary (many different materials)

Listopad: jesień – autumn

Grudzień: ozdoby świąteczne – Christmas decoration

Styczeń: zima – winter

Luty: kanapki – sandwiches

Marzec: wiosna – spring

Kwiecień: tradycje i ozdoby świąteczne – Easter tradition & decoration

Maj: aktywność sportowa – sport activity

Czerwiec: lato – summer

 

Cel warsztatów: przełamanie barier językowych u dorosłych; swoboda komunikacji z dziećmi i innymi uczestnikami warsztatów; wzmocnienie wiary w siebie i swoje możliwości; wspólnie spędzony czas z dziećmi; wymierny efekt wspólnych działań (każdorazowo będziemy cos tworzyć, aby móc to potem zabrać do domu, co pozwoli na kontynuację dialogu w gronie najbliższych w domu).