Msza Święta w niedzielę o 19.30

Pierwszym lotem duszpasterstwa akademickiego „Gniazdo” była Msza Święta dla studentów oraz całego środowiska uniwersyteckiego o godzinie 19.30. Tak też, począwszy od dnia inauguracji (07.10.2012 r.), toczy się życie duszpasterstwa akademickiego – w centrum którego, stanowiąc jego nieustannie bijące i tętniące życiem serce, znajduje się Eucharystia. To z niej czerpiemy siłę, w niej odnajdujemy nadzieję i poprzez nią spotykamy się z Chrystusem. DA „Gniazdo” to również wyjątkowa idea, która pragnie jednoczyć, a tym samym chce też łamać mury i bariery międzyludzkich uprzedzeń. Dlatego też „Gniazdo” to przede wszystkim ludzie – każdy, kto wlatuje do nas na chwilę oraz każdy, kto pragnie pozostać na dłużej. Dominikańskie „Gniazdo” to duszpasterstwo akademickie, które budowane jest każdego dnia. Lepione i wite z otwartości, miłości, radości, cierpliwości, swoją trwałość zawdzięcza mocy Eucharystii. Dzięki temu już od tylu lat zrzesza studentów na ul. Sokolskiej.

DA „Gniazdo” zmienia się nieustannie, gdyż tworzą je ludzie. A, że gniazda bywają różne – i małe, i duże, lepione z gliny, jak i budowane z gałęzi – i nas samych potrafią zaskoczyć. Cały czas pozostają jednak miejscem spotkań, wspólnie realizowanych dzieł, elementem spajającym wspólnotę.

Katowickie „Gniazdo” może stać się domem każdego, kto tylko zapragnie być częścią naszej wspólnoty. Jeżeli więc czujesz potrzebę pielęgnowania, rozwijania swojej wiary, chcesz aktywnie uczestniczyć w budowaniu żywego Kościoła, jak również być świadectwem dla innych – zapraszamy do podejmowania z nami kolejnych wyzwań. Duszpasterstwo akademickie to nie tylko miejsce. DA „Gniazdo” to zaproszenie do uczestniczenia w wyjątkowym, bożym dziele – w dyskusjach, modlitwach, inicjatywach społecznych etc. To także wspaniały czas oraz miejsce spotkań dla osób, które noszą w sobie wiele wątpliwości i pytań pozostających cały czas bez odpowiedzi…

Jeżeli więc pragniesz swoje studenckie życie wznieść na wyżyny i cieszyć się wysokimi lotami – odwiedź duszpasterstwo akademickie „Gniazdo” i stań się jego częścią. Znajdziesz nas na ul. Sokolskiej.

Schola

Tych, którzy pragną podziękować Panu za otrzymane dary, upiększając liturgię swoim śpiewem bądź grą – zapraszamy do współtworzenia naszej wyjątkowej scholii. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 19.00 (Duża Sala pod kościołem).

Duszpasterz

o. Bartłomiej Wolszleger OP

Kontakt
Strona www