1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz klasztoru i parafii. Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje pt. „Jak drzewo nad płynącą wodą”, przygotowujące nas do jubileuszu 75-lecia powstania parafii. Prowadzi je o. Michał Mrozek dominikanin z Warszawy. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę podczas każdej Mszy św. (z wyjątkiem mszy akademickiej o 19.30) oraz od poniedziałku do środy o godz. 8.00, 12.00 i 18.00; po wieczornej Mszy św. konferencja. Kolekta zebrana w środę będzie przeznaczona dla rekolekcjonisty.

3. Od poniedziałku rekolekcje rozpoczyna także młodzież z Zespołu Szkół Łączności, a od środy Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe. Prośmy o potrzebne łaski dla rekolekcjonistów i dobre owoce tego czasu.

4. Wszystkich śpiewających, którzy chcieliby tworzyć scholę przygotowującą liturgię Triduum Paschalnego zapraszamy na próbę w najbliższą środę o godz. 19.00 do sali nr 6.

5. Msza św. w int. osób starszych, chorych i związanych z Apostolstwem Chorych będzie odprawiona wyjątkowo w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Po mszy św. nabożeństwo Lourdzkie.

6. W czwartek 12 marca o 19.30 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, czyli inspirowane średniowiecznymi dramatami liturgicznymi nabożeństwo pasyjne, będące rozważaniem męki Chrystusa. Misterium rozpocznie się po nabożeństwie dla chorych.

7. Obecnych i byłych parafian, wszystkich, którzy modlą się w tym kościele zapraszamy do wspólnego świętowania 75-lecia istnienia naszej parafii. Obchody jubileuszu rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 15.03 Mszą Św. o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie ks. abp Wiktor Skworc.

8. Także w przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje akademickie, które wygłosi o. Janusz Pyda OP. Początek podczas Mszy św. o godz. 19.30; od poniedziałku do środy o 18.00 msza św. rekolekcyjna, po niej – konferencja.

9. Ponawiamy naszą serdeczną prośbą do osób, które mogłyby przyjąć na nocleg młodzież uczestniczącą w Światowych Dniach Młodzieży w 2016 r. o zgłoszenie takiej deklaracji dziś w zakrystii lub do środy w kancelarii parafialnej.

10. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Eleonora Stalmaska. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…