1. Dziękujemy za ofiary na rzecz klasztoru i parafii. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na remonty pomieszczeń duszpasterskich. Kolekta przyszłej niedzieli na rzecz parafii.

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek: dla SP Muzycznej o godz. 18.00; SP nr 10 o godz. 19.00.

3. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku oraz w niedziele o 17.30, w soboty o 16.30.

4. Grupa ¾ zaprasza w czwartek 30.04 na spotkanie zatytułowane „O tym co najważniejsze – przykazanie miłości Boga i bliźniego” (Mk 12, 28-34): o 19.00 adoracja w kościele, o 19.40 – spotkanie w sali nr 6.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W sobotę po porannej Mszy św. odwiedzimy chorych parafian.

6. W piątek 1.05 przypada święto św. Józefa rzemieślnika. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę 2 maja obchodzić będziemy – przeniesioną z niedzieli – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu będą odprawione o 8.00, 12.00 i 17.00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Gidel. Zbiórka dla pielgrzymów o godz. 6.45 przed kościołem.

8. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Gliwickiej trwa wycinka drzew chorych i zagrażających bezpieczeństwu ludzi oraz mienia. Po zakończeniu prac teren cmentarza zostanie uporządkowany, dopiero wtedy prosimy, by zadbać o nagrobki swoich bliskich.

9. W ramach Jubileuszu 75-lecia parafii przygotowujemy się do festynu parafialnego, który odbędzie się 14 czerwca. W ramach festynu – jak co roku – loteria fantowa z cenną nagrodą główną, koncerty, zabawy dla dzieci, konkursy i inne atrakcje przygotowane przez grupy duszpasterskie. Rozegrany zostanie również mecz piłki nożnej; Zapisy do drużyn w zakrystii. Zwracamy się z prośbą do przedstawicieli firm, instytucji, zakładów, naszych parafian i sympatyków o pomoc w organizacji festynu poprzez przekazanie drobnych nagród rzeczowych, upominków, usług na loterię fantową. Środki finansowe na pokrycie kosztów organizacji festynu można przekazywać na konto parafii. W tym roku na zakończenie festynu zapraszamy wszystkich na wspólną potańcówkę.

10. W ostatnim tygodniu października organizujemy wyjazd do Ziemi Świętej i Jordanii. W programie m. in. rejs po Jeziorze Galilejskim, zwiedzanie Betlejem, Nazaretu, Jerozolimy, Góry Nebo oraz Petry w Jordanii. Szczegóły nt. wyjazdu można znaleźć na stronie internetowej klasztoru lub u o. przeora. Zapisy trwają do 15 czerwca.

11. W tym tygodniu odeszli do Pana Śp. Maria Borgula i Mariusz Pokorski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…