1. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz klasztoru i parafii. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na cele remontowe kościoła i pomieszczeń duszpasterskich. Podczas zbiórki na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu zebraliśmy 4920 PLN.

2. Osoby chore, starsze związane z Apostolstwem Chorych zapraszamy na Mszę św. w ich intencji i Nabożeństwo Lourdzkie we wtorek o godz. 18.00.

3. Mszę Św. roczną w intencji zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych odprawimy w piątek o godz. 18.00.

4. W sobotę 23.05 DA Gniazdo zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. W programie Liturgiczna Godzina Czytań, konferencja: Duch Św., czyli kto?, Akatyst do Ducha Św., Adoracja z indywidualnym błogosławieństwem i namaszczenie olejkiem radości o zapachu pomarańczy. Początek o godz. 20.00.

5. Także w sobotę o godz. 18.00 młodzież związana z naszą parafią przyjmie w katowickiej Katedrze sakrament bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Już dziś zapraszamy do udziału w festynie związanym z Jubileuszem 75-lecia naszej parafii, który odbędzie się 14 czerwca. Loteria fantowa w której nagrodą główna jest wyjazd zagraniczny, koncerty, zabawy dla dzieci, konkursy to tylko niektóre atrakcje, które przygotowaliśmy na to świętowanie. Zachęcamy do zapisywania się do drużyn piłkarskich, które zagrają o puchar proboszcza. Firmy, instytucje, naszych parafian i sympatyków prosimy o pomoc w organizacji loterii fantowej poprzez przekazanie drobnych nagród rzeczowych, upominków lub usług. Środki finansowe na pokrycie kosztów organizacji festynu można przekazywać na konto parafii. W tym roku na zakończenie festynu zapraszamy wszystkich na wspólną potańcówkę.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem można będzie nabyć książki wydawnictwa W Drodze.

8. W ostatnim tygodniu października organizujemy wyjazd do Ziemi Świętej i Jordanii. W programie m. in. rejs po Jeziorze Galilejskim, zwiedzanie Betlejem, Nazaretu, Jerozolimy, Góry Nebo oraz Petry w Jordanii. Szczegóły nt. wyjazdu można znaleźć na stronie internetowej klasztoru lub u o. przeora. Zapisy trwają do 15 czerwca.