1. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz klasztoru i parafii. Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele parafii. Podczas ostatniej kolekty specjalnej na cele remontowe zebraliśmy 5300 zł.

2. W dzisiejszą uroczystość kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego.

4. Zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała ulicami miasta. Procesja wyruszy o godz. 8.30 z kościoła Mariackiego do Katedry. Nasza parafia przygotowuje I ołtarz przy skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Wojewódzkiej. Prosimy mężczyzn o pomoc w przygotowaniu ołtarza – spotkanie w środę o godz. 18.00 przed naszym kościołem.

5. Do udziału w procesji  zapraszamy dzieci komunijne do sypania kwiatów. Próba dla dzieci we wtorek o godz. 17.00 przed Kościołem Mariackim.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Sobotę po Mszy Św. porannej odwiedzimy chorych naszych parafian.

7. Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania 75 urodzin parafii podczas Festynu u Dominikanów. Prosimy o wpisywanie się do drużyn piłkarskich. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

8. W niedzielę 7.06 podczas Mszy Św. o godz. 12.30 dziękować będziemy za posługę o. Piotra Ciuby OP dla naszego klasztoru i parafii. Jednocześnie informujemy, że przeorem naszego klasztoru został o. Tomasz Golonka OP, dotychczas pracujący w Gdańsku. Wprowadzenie na urząd nowego przeora odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 w kościele, a o godz. 18.00 Msza Św. pod przewodnictwem o. Tomasza. Byłego i obecnego Przeora otaczajmy naszą modlitwą.

9. Także w przyszłą niedzielę DA „Gniazdo”  zaprasza wszystkich, nie tylko studentów na pierwszą, nocną i zupełnie wyjątkową Akademicką Procesję Bożego Ciała w Katowicach.  O godz. 19.30 Msza Św., a po niej Procesja. Zapraszamy.

10. Nowy numer miesięcznika „W Drodze” będzie można nabyć w niedzielę 7.06 po Mszach Św.

11. Radę Parafialną i Ekonomiczną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 8.06 o godz. 19.00 do sali nr 6.

12. W ostatnim tygodniu października organizujemy wyjazd do Ziemi Świętej i Jordanii. Szczegóły na stronie internetowej klasztoru. Zapisy trwają do 15 czerwca.