1.Od dzisiaj do niedzielnego porządku mszy świętych powraca msza o godz. 12.30. Zapraszamy.

2. Rusza w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzież klas III gimnazjum oraz młodzieży starszej. Zapisy przyjmowane są wyłącznie osobiście, przez o. Wojciecha Frączka, w kancelarii parafialnej, do 26 września.

3. Rozpoczynamy zapisy do Dominikańskiej Szkoły Teologii – jest to propozycja dla osób dorosłych, które chcą poznawać myśl i tradycję chrześcijańską. Zapraszamy studentów, absolwentów uczelni, emerytów i rencistów, osoby pracujące, kleryków, osoby konsekrowane – wszystkich, którzy chcą zdobywać wiedzę i rozwijać swoją wiarę. W tym roku działalności  Szkoły proponujemy wykłady z zakresu biblistyki, chrystologii a także sakramentologii. Zapisy: do 20 października na stronie internetowej dst.dominikanie.pl  albo w zakrystii, w naszym kościele.

4. Na cmentarzu wznowiliśmy wycinkę drzew. Prosimy o ostrożność w czasie odwiedzania grobów zmarłych. Na naszej stronie internetowej znajduje się obszerniejsza informacja na ten temat i kilka dokumentujących wycinkę zdjęć.

5. W sobotę 26 września w markecie Stokrotka w Galerii Katowickiej przeprowadzimy zbiórkę żywności „Podziel się posiłkiem”. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w kwestowaniu na rzecz potrzebujących. Zapisy po mszy św. w zakrystii.

6. W dniach 21-24 września w Domu Rekolekcyjnym w Katowicach Panewnikach odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych prowadzone przez Ks. Prałata Stanisława Puchałę. Chętnych do zapoznania się z duchowością Apostolstwa zapraszamy na rekolekcje. Rozpoczęcie w poniedziałek o godz. 18.00. Zapisy w Domu Rekolekcyjnym pod numerem telefonu: 32 252 54 93. Więcej informacji na temat rekolekcji można uzyskać dzwoniąc do Sekretariatu Apostolstwa Chorych – numer telefonu: 32 251 21 52.

7. W piątek o godz. 17.00 Legion Maryi zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, a 12 września na pielgrzymkę do Częstochowy. Informacje w gablocie.

8. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. Msze św. w naszym kościele o 8, 12 i 17.

9. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będziemy sprzedawać książki oraz miesięcznik dominikańskiego wydawnictwa „W drodze”.

10. W tym tygodniu zmarła śp. Renata Łukaszewicz. Wieczny odpoczynek ….