1.W piątek (18.09) przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Zapraszamy do modlitwy podczas mszy św. o 8, 12 i 18.

2.W piątek również, o 17.30 zapraszamy na Wystawienie Najświętszego Sakramentu, w czasie którego modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. 

3.Rodziców i rodziców chrzestnych dzieci mających przyjąć sakrament chrztu zapraszamy na katechezę chrzcielną. Odbędzie się ona w najbliższy piątek o 19.00,w rozmównicy obok kancelarii.

4.W sobotę (19.09), po mszy porannej, odbędą się odwiedziny chorych naszej parafii.

5.Rozpoczęliśmy zapisy do Dominikańskiej Szkoły Teologii – jest to propozycja dla osób dorosłych, które chcą poznawać myśl i tradycję chrześcijańską. Zapraszamy studentów, absolwentów uczelni, emerytów i rencistów, osoby pracujące, kleryków, osoby konsekrowane – wszystkich, którzy chcą zdobywać wiedzę i rozwijać swoją wiarę. W tym roku działalności  Szkoły proponujemy wykłady z zakresu biblistyki, chrystologii a także sakramentologii. Zapisy: do 20 października na stronie internetowej dst.dominikanie.pl  albo w zakrystii, w naszym kościele.

6. Do 26 września w kancelarii parafialnej o. Wojciech Frączek przyjmuje zapisy kandydatów do bierzmowania. Zapisy dotyczą młodzieży III klas gimnazjum i starszej.

7. Zapraszamy ministrantów oraz tych którzy chcą się włączyć w liturgiczną służbę ołtarza na spotkanie w sobotę 19 września o godz. 9:30. Zbiórka przed Kościołem.

8. Dziękujemy ofiarodawcom za ofiary składane na rzecz klasztoru i parafii. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona jest na Wydz. Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Światowe Dni Młodzieży.