1. W sobotę 26 września w markecie Stokrotka w Galerii Katowickiej odbyła się zbiórka żywności. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kwestowanie na rzecz potrzebujących. Zebraliśmy 288 kg żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby. W części zostały one przekazane ośrodkowi Caritas opiekującemu się dziećmi na terenie naszej parafii. Pozostałe artykuły są rozdawane w ramach pomocy prowadzonej przez naszą parafialną grupę Caritas.

2. Dzisiaj, obchodzimy XV Dzień Papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II patron rodziny”. Przed kościołem, prowadzona jest zbiórka pieniężna na rzecz funduszu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendyści Fundacji, w ramach obchodów Dnia Papieskiego w archidiecezji katowickiej, zapraszają na koncert organowy w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego (organy) i prof. Elżbiety Grodzkiej-Łopuszańskiej (sopran). Koncert odbędzie się 18 października, o godz. 19 w parafii św. Rodziny w Katowicach-Brynowie.

3. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 19.30. rozpoczną się rekolekcje akademickie „Na dobry początek”. Trwać będą do środy. Codziennie msza św. o godz. 19.30, po mszy konferencja. Tytuł: „W mieście Boga”. Rekolekcje prowadzi o. Szymon Popławski, dominikanin z Łodzi.

4. W tygodniu: codziennie różaniec o 17.30, w soboty o 16.30. Zapraszamy.

5. 14 października, z inicjatywy szkoły podstawowej nr 10, o godz. 8, odbędzie się msza św. z okazji Dnia Nauczyciela. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej polskiej edukacji.

6. 18 października to dzień pamięci o ofiarach handlu ludźmi. Tego dnia, studenci z naszego  Duszpasterstwa Akademickiego „Gniazdo”, po mszy św. o 12.30 będą przedstawiać krótką historię niewolnictwa w dzisiejszym świecie, a następnie przejdą ulicami miasta  w proteście przeciwko temu procederowi. Wieczorem, o 20.30 studenci zapraszają na nabożeństwo w intencji ofiar współczesnego niewolnictwa.

7. W zakrystii i w kancelarii można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Można też składać kartki wypominkowe. Za zamarłych modlimy się w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień zaduszny, przez cały listopad podczas różańca przed msza wieczorną i przez cały rok, w każdy czwarty piątek miesiąca podczas różańca i mszy św. o 18.

8. W zakrystii są jeszcze bilety na widowisko pt. PEREGRINUS które odbędzie się w spodku 18 października o godz. 18.30.

9. W sobotę 17 października, po mszy św. o godz. 8, szafarze odwiedzą chorych.