1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu o godz. 14.30 zostanie odprawiona procesja i dodatkowa msze św. na cmentarzu parafialnym przy ul. Gliwickiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień również będą zbierane na cmentarzu kartki wypominkowe („zalecki”) z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się codziennie, przez cały listopad podczas różańca, przed wieczorną mszą oraz przez cały rok, podczas mszy św. rocznych. Wszystkie informacje będą podane na obrazkach rozdawanych przy przyjmowaniu wypominków.

2. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30, w kościele.

3. Jutro, 2 listopada, Dzień Zaduszny. O godz. 18, odbędzie się pierwsza w nowym cyklu msza św. roczna za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych. Przed mszą, o godz. 17.30 różaniec za zmarłych.

4. W dniach  od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy nawiedzić kościół, odmówić Ojcze nasz, Wierzę i modlitwę w intencjach Ojca Świętego; być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię św. i zachować wolność
od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Można też uzyskać odpust przez nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

5. W sobotę, 7 listopada, w dzień Wszystkich Świętych Zakonu Dominikańskiego zainaugurujemy obchody 800-lecia naszego zakonu. Uroczystą mszę św. i  nabożeństwo  przygotowane na tę okoliczność celebrować będziemy o godz. 12. Zapraszamy do wspólnego świętowania naszych parafian i wszystkich gromadzących się w naszych duszpasterstwach – rodziny, młodzież, studentów, dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych do stworzenia wspólnej scholi na tę uroczystość. Próba odbędzie się we wtorek, 3 listopada, o godz. 19 w sali w klasztorze a później w kościele.

6. W sobotę 7 listopada, po mszy św. porannej odbędą się również odwiedziny chorych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zwyczajowa kolekta z pierwszego czwartku przeznaczana na papieskie dzieła misyjne, tym razem będzie przeznaczona na pomoc imigrantom – będzie to nasz wkład w ewentualną pomoc imigrantom, w myśl słów papieża Franciszka „jedna parafia, jedna rodzina imigrantów”. Kolekta pierwszo-piątkowa przeznaczana na pomoc rodzinom wielodzietnym, przeznaczona będzie na pomoc charytatywną prowadzoną przez naszą parafialną Grupę Charytatywną.

8. Duszpasterstwo Akademickie „Gniazdo” zaprasza studentów do włączania się w życie duszpasterstwa. Zwłaszcza na msze św. niedzielne o godz. 19.30. Również w środy zapraszamy studentów do wspólnego celebrowania msze św. o godz. 18. Po mszy w duszpasterstwie wspólna kolacja. Cały plan działalności DA na stronie www.dagniazdo.pl.

9. Duszpasterstwo 3/4 zaprasza w czwartek na godz. 19.30 na spotkanie biblijne. Ewangelia wg św. Marka: „Spisek, namaszczenie, zdrada” (Mk 14.1-11). Przed spotkaniem o 19 możliwość uczestniczenia w Adoracji a o 18 we mszy św.