Trwa Adwent. Codziennie, od poniedziałku do soboty, zapraszamy na Roraty o godz. 6.30. Tytuł tegorocznych homilii, z racji 800-lecia naszego zakonu, to: „Zapach pomarańczy – czyli dominikańscy święci”. Po roratach, wszystkich zapraszamy na śniadanie.

W tę niedzielę rozpoczynają się adwentowe rekolekcje akademickie. Prowadzi je katowicki teolog
i duszpasterz, ks. Grzegorz Strzelczyk. Rekolekcje trwać będą do środy. Codziennie msza św.
o godz. 19.30. Po mszy konferencja. Tytuł rekolekcji: „Jak się lepiej modlić”.

Rekolekcje parafialne, odbędą się w dniach od 13 do 16 grudnia. Poprowadzi je o. Michał Adamski dominikanin z Warszawy. Rekolekcje rozpoczną się już 12 grudnia. Po mszy wieczornej odbędzie się koncert  pt. „Dominikańskie medytacje muzyczne” na bas, trąbkę i organy. Słowo w czasie koncertu wygłosi rekolekcjonista, o. Michał Adamski. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Dzisiaj, po mszach św. młodzież oraz studenci kwestują na przygotowanie paczek w ramach inicjatywy Szlachetna Paczka. Ofiarodawcy otrzymają niespodziankę.

Duszpasterstwo Absolwentów (osób po studiach, do 35 roku życia) zaprasza w poniedziałek, o godz. 19 na spotkanie pt. „Zagrożenia duchowe XXI wieku. Jak nie wpaść w pułapkę zniewolenia”. Gościem spotkania będzie dr hab. Aleksander Bańka.

Legion Maryi zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek, o godz. 12.30 – w Godzinie Łaski dla Świata oraz w piątek od 17 do 18.

Rozpoczynamy przygotowania do Pasterki. Na pierwszą próbę scholi plasterkowej zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę, 12 grudnia, po roratnim śniadaniu, ok. godz. 9.

Informujemy, że kolędę rozpoczniemy w sobotę, 2 stycznia 2016 r. Z wizytą duszpasterską będziemy odwiedzać mieszkańców naszej parafii codziennie, wyłączając niedziele i Uroczystością Trzech Króli.

Już dzisiaj zapowiadamy także, że nasz, tradycyjny Parafialny Bal Karnawałowy odbędzie się 30 stycznia 2016 roku, w hotelu De Angelo. Zapisywać się można w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt uczestnictwa w balu to 135 zł. od osoby. Zapraszamy.

Pojawiła się propozycja powołania do istnienia chóru parafialnego. Chór byłby włączony w posługę liturgiczną w naszym kościele, ale też prowadził swoja własną działalność artystyczną. Chór prowadzić będzie studentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Katowicach. Chętnych do współtworzenia chóru prosimy o zapisy na adres: karoolinaborkowska@gmail.com. Jeśli zbierze się odpowiednia ilość chętnych, zostanie zwołane spotkanie organizacyjne. Do tworzenia chóru zapraszamy osoby dorosłe. Zapisy do 20 grudnia. Dodatkowe informacje u o. Tomasza.

 Do nabycia w zakrystii są opłatki i świece Caritasu oraz Śląski Kalendarz Katolicki na 2016 r.
W kancelarii natomiast można kupić bilety na widowisko „Betlejem w Spodku”, które odbędzie się 29 grudnia o godz. 19.