1. Dzisiaj – Trzecia Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale. W czasie nabożeństwa będzie kazanie pasyjne, wystawienie Najświętszego Sakramentu i tradycyjne pieśni
z rozważaniem Męki Pańskiej.

2. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek, 4 marca po mszy św. o godz. 18. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, studentów, młodzież i dzieci – parafian, jak i wszystkich, którzy przychodzą do naszego kościoła, i tworzą tutejszą wspólnotę wiary, modlitwy i życia. Poniesiemy krzyż, będziemy rozważać mękę Pana Jezusa i tajemnicę Jego miłosierdzia, jakie ma „dla nas i dla całego świata”. Ze względu na to wydarzenie nie będzie ani Drogi Krzyżowej, ani nabożeństwa przed mszą św.

3. Nabożeństwa: do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę, 2 marca, o  godz. 17.30; do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę, 5 marca o 16.30.

4. Odwiedziny chorych. Szafarze pójdą do chorych z komunią św. w pierwszą sobotę miesiąca, 5 marca, po porannej mszy św. Ojcowie odwiedzą chorych z posługą sakramentalną przed Wielkanocą, w sobotę, 19 marca.

 5. Wielkopostne Rekolekcje Akademickie pt. Smak Miłosierdzia rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 6 marca podczas mszy św. o godz. 19.30 i trwać będą do środy, 9 marca. Rekolekcje poprowadzi
o. Michał Murzyn OP, duszpasterz akademicki z Lublina.

6. Duszpasterstwo Absolwentów zaprasza ludzi po studiach do 35 roku życia na spotkanie dyskusyjne pt. O, głębokości bogactw…, czyli co w Piśmie Świętym ukrywa się pod tłumaczeniem. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 29 lutego o godzinie 19:00, w sali duszpasterskiej.

 7. Duszpasterstwo ¾ zaprasza w czwartek, 3 marca, o godz. 19.30 na spotkanie biblijne. Ewangelia wg św. Marka: Rozesłanie.

8. Grupa OPen rozpoczyna dzisiaj zbiórkę książek, audiobooków, płyt DVD, audio i winyli. Jeśli coś się u Państwa kurzy i tylko zajmuje miejsce na półce, to zachęcamy by te rzeczy przynosić do salek pod kościołem po każdej niedzielnej mszy św., a w tygodniu po wieczornych mszach. Zbiórka potrwa do 9 marca. Dochód zostanie przeznaczony na organizację spotkań z cyklu OPen.

9. Obrzęd wyznaczenia do posługi Szafarza Nadzwyczajnego Komunii św. będzie miał miejsce w niedziele 6 marca, w katedrze katowickiej, podczas mszy św. o godz. 15. Prawo jej pełnienia otrzyma p. Dawid Bratkowski, nasz kościelny. Cieszymy się, gratulujemy i zarazem informujemy, że p. Dawid będzie pełnił tę posługę, od przyszłej niedzieli.

10. W przyszłą niedzielę będzie Można u nas kupić książki dominikańskiego wydawnictwa W drodze.

11. Nasi bracia z Krakowa sprzedają dzisiaj, wydawane przez studentów Dominikańskiego Kolegium Filozoficzno-Teologicznego czasopismo Teofil.

12. W tym tygodniu zmarły Jolanta Kosiakiewicz, Marianna Żak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.