1. Dzisiaj – Czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości – Laetare. W tradycji rzymskiej to „niedziela róż” – w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, papież natomiast poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla kościoła. My cieszymy się, ze zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

2. O godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale. W czasie nabożeństwa będzie kazanie pasyjne, wystawienie Najświętszego Sakramentu i tradycyjne pieśni z rozważaniem Męki Pańskiej. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątek, o godz. 17.15.

 3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę, o  godz. 17.30.

 4. Wielkopostne Rekolekcje Akademickie pt. Smak Miłosierdzia rozpoczynają się dzisiaj, podczas mszy św. o godz. 19.30. Trwać będą do środy, 9 marca: codziennie msza św. z homilią o godz. 19.30. Po mszy św. konferencja. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Murzyn OP, duszpasterz akademicki z Lublina.

 5. Wielkopostne Rekolekcje Szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10, Państwowej Szkoły Muzycznej i młodzieży z Gimnazjum nr 3 odbędą się w tym tygodniu (od poniedziałku do piątku), w naszym kościele, w godzinach przedpołudniowych.

6. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne (dla ogółu wiernych) rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 13 marca.

7. Do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej zaprasza Duszpasterstwo Akademickie Gniazdo. Droga Krzyżowa odbędzie się 11 marca. Będzie to nocny przemarsz w ciszy, w samotności, w parach lub grupach do 10 osób, na trasie Katowice – Oświęcim (ok. 47 km). Informacje nt. wydarzenia można znaleźć na stronie: www.edk.org.pl.

 8. Młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy na spotkanie ruchu Światło-Życie w piątek, 11 marca, o godz. 19.

 9. Duszpasterstwo Absolwentów zaprasza (osoby po studiach do 35 roku życia) w poniedziałek, 7 marca, o godzinie 19:00, do sali duszpasterskiej, na spotkanie dyskusyjne o miłości do siebie i do innych pt. A bliźniego swego jak siebie samego…

 10. Wielkanocna zbiórka żywności dla potrzebujących, naszych parafian odbędzie się w sobotę,
12 marca, w markecie Stokrotka. Prosimy o przekazywanie wolontariuszom takich artykułów jak mąka, cukier, ryż, makaron, konserwy itp. Zapraszamy do pomocy w kwestowaniu. Zapisy w zakrystii
po mszy  św.

11. Grupa OPen nadal zbiera książki, płyty audio i filmy na dvd. Rzeczy te można przynosić do salek pod kościołem dziś po każdej mszy do najbliższej środy po mszach wieczornych Akcja sprzedaży odbędzie się w przyszłą niedzielę 13 marca po wszystkich Eucharystiach. Fundusze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na organizacje spotkań z cyklu OPen.

12.Dzisiaj można u nas kupić książki dominikańskiego wydawnictwa W drodze. Zapraszamy do sal pod kościołem.

13. W tym tygodniu zmarła ś.p. Izabela Suchanek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.