1. Dzisiaj rozpoczynamy pasyjny okres Wielkiego Postu. W pieśniach rozważamy Mękę Pańską a zasłonięty krzyż ujrzymy ponownie dopiero w czasie liturgii Wielkiego Piątku. Nabożeństwa wielkopostne celebrujemy: Drogę Krzyżowa w piątki, o godz. 17.15; Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 17.15.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne (dla ogółu wiernych). Codziennie, do środy, kazania rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej mszy św. (z wyjątkiem dzisiejszej mszy o 19.30). Ponadto, od poniedziałku do środy, po mszy św. o godz. 18 będzie wygłoszona konferencja. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach wszystkich,a zwłaszcza rodziców dzieci pierwszo-komunijnych. We wtorek zapraszamy chorych związanych z Apostolstwem Chorych. Rekolekcje poprowadzi o. Józef Zborzil OP, przeor naszego klasztoru w Jarosławiu. Tytuł rekolekcji: Bądźcie miłosierni.

3. Wielkopostne Rekolekcje Szkolne dla młodzieży z Technikum nr 8 i z Technikum Lotniczego odbędą się w tym tygodniu (od poniedziałku do środy), w naszym kościele, w godzinach przedpołudniowych. Równolegle, w Katedrze i w szkole odbywać się będą rekolekcje dla Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. U nas celebrować będziemy msze św. rekolekcyjną w piątek o godz. 9. Rekolekcje Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza odbywać się będą w Wielkim Tygodniu w szkole, na Wydziale Teologicznym i w Katedrze.

4. Wielkopostne Rekolekcje Ostatniej Szansy odbędą się u nas w Wielkim Tygodniu, od poniedziałku do środy,
o godz. 18.

5. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odprawiamy w środy, o 17.30.

6. W środę, na zakończenie rekolekcji parafialnych, ok. godz. 19, odbędzie się Adoracja Krzyża. W trakcie modlitwy będą nam towarzyszyły śpiewy gregoriańskie, wykonywane przez scholę San Clemente związaną z naszym duszpasterstwem w Krakowie.

7. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w czwartek, na godz. 20. Misterium jest nabożeństwem pasyjnym inspirowanym przez średniowieczne dramaty liturgiczne. W swojej zewnętrznej formie przypomina drogę krzyżową. Jego podstawą są fragmenty Ewangelii, obrazy, gesty oraz symbole pojawiające się przy poszczególnych stacjach, a także tradycyjny śpiew, który angażuje i prowadzi wszystkich uczestników przez opowiadanie o zbawczych wydarzeniach chrystusowej męki.

8. Na Koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu pedagogów, uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza w Katowicach zapraszamy do naszego kościoła w sobotę, 19 marca po mszy św.
o godz. 17. W programie pasyjna muzyka wokalna i instrumentalna.

9. Odwiedziny chorych w naszej parafii odbędą się w sobotę, 19 marca. Ojcowie pójdą do chorych z posługą sakramentalną po porannej mszy św.

10. Grupa OPen sprzedaje dzisiaj książki, zebrane w ramach zbiórki na rzecz finansowania spotkań Open. Zapraszamy do sal pod kościołem.

11. Na Nabożeństwo Pokutne w ramach obchodów Roku Miłosierdzia zapraszamy do Katedry w sobotę, 19 marca, o godz. 18.30. Nabożeństwo jest inicjatywą księży naszego dekanatu – Katowice Śródmieściei jest skierowane nie tylko do mieszkańców dekanatu ale też do wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w modlitwie i przystąpić do Sakramentu Pojednania i Pokuty. Modlitwa odbywać się będzie pod hasłem: Spowiadamy Katowice …ile się da!