1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. Wielkopostne Rekolekcje Ostatniej Szansy odbędą się u nas, od poniedziałku do środy, codziennie o godz. 18. Rekolekcje poprowadzi o. Wojciech Czwichocki OP, dominikanin z Gdańska. Tytuł rekolekcji: Trzy rozmowy.

3. W tym tygodniu spowiadamy: od poniedziałku do środy, pół godziny przed poranną i południową mszą św. oraz od 17 do 19,w czwartek i piątek od 9 do 12 oraz od 15 do 17,w sobotę od 9 do 13.W Niedziele Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny spowiadać nie będziemy.

4. LITURGIĘ TRIDUUM PASCHALNEGO celebrować będziemy:w Wielki Czwartek o godz. 18. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy trwać będzie do północy. W Wielki Piątek o godz. 18. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie przez całą noc. W zakrystii można się wpisywać na listę czwartkowego i piątkowego czuwania. Celebrację Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 20, zakończymy ok. godz. 23  Procesją Rezurekcyjną. Na liturgię Wielkanocną proszę przynieść świece i dzwonki na procesję.

5. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w Wieki Piątek, o godz. 15.

6. Na Ciemne Jutrznie  – liturgiczną, poranną modlitwę Kościoła, zapraszamy w piątek i sobotę, o godz. 7.30

7.Pokarmy Wielkanocne będziemy święcić w Wielką Sobotę od 10 do 15, przed kościołem.

8. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny msze św.  będziemy celebrować wg porządku niedzielnego.

9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

10. Książki wydawnictwa W drodze kupić można dzisiaj w salach pod kościołem.

11. Na prośbę Prezydenta Miasta i za aprobatą Ks. Arcybiskupa, w gablocie przed kościołem wywieszony jest plakat informujący o programie Rodzina 500+.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy  wzięli udział, w Wielkanocnej zbiórce żywności – organizatorom, wolontariuszom i Marketowi Stokrotka w Galerii Katowickiej. Zebraliśmy 199 kg artykułów spożywczych. Będą one rozdane potrzebującym naszym parafianom, w ramach działalności naszego Koła Charytatywnego, oraz – części przekazane ochronce Caritas działającej na terenie naszej parafii, przy ul. Chopina.

13. W tym tygodniu zmarła Renata Kuc. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.