1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na nieszpory zapraszamy o godz. 17.30. Dzisiaj kończymy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku, o godz. 17.30; w sobotę, o 16.30. W niedziele maja, jak w każdą niedzielę roku liturgicznego, celebrujemy nieszpory o godz. 17.30.

3. Duszpasterstwo Absolwentów (osób po studiach do 35 roku życia) zaprasza w poniedziałek, o godz. 19, do kościoła na medytację fragmentu Pisma św. metodą Lectio Divina.

4. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Do udziału w procesji Bożego Ciała ulicami miasta zaprasza Ks. Abp Wiktor Skworc. Procesja wyruszy o godz. 8.30 z kościoła Mariackiego do Katedry. Nasza parafia przygotowuje pierwszy ołtarz przy skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Wojewódzkiej. Prosimy mężczyzn o pomoc w przygotowaniu ołtarza – spotkanie w środę o godz. 18.00 przed naszym kościołem. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki będzie w poniedziałek, o godz. 17, w Kościele Mariackim.

5. Na Akademicką Procesję Bożego Ciała w Katowicach, w przyszłą niedzielę, zaprasza DA „Gniazdo”. Zaproszenie to skierowane jest do wszystkich, nie tylko do studentów. O godz. 19.30 będzie w naszym kościele msza św., a po niej procesja. Przejdziemy tym razem przez miasto – m.in. przez Rynek, ul. Mariacką do kościoła Mariackiego. Tam procesja zakończy się uroczystym Te Deum i błogosławieństwem.

6. W przyszłą niedzielę odbywać się będzie pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Do uczestnictwa w pielgrzymce zaprasza Ks. Abp Wiktor Skworc. O godz. 10 odbędzie się msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, homilię wygłosi abp Wojciech Polak, prymas Polski.

7. W najbliższą niedzielę po każdej mszy świętej zapraszamy na stoisko z książkami Dominikańskiego Wydawnictwa „W drodze”.

8. Rekolekcje Apostolstwa Chorych odbędą się w dniach 6 do 9 czerwca w Katowicach Panewnikach, w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Służebniczek. Rekolekcje poprowadzi Ks. Prałat Stanisław Puchała. Zapisy w Panewnikach, pod tel: 32 252 54 93. Więcej informacji nt. rekolekcji w Sekretariacie Apostolstwa Chorych. Tel: 32 251 21 52.

9. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Boskiej Niezawodnej Nadziei na Jamnej. Odbędzie się ona w sobotę, 18 czerwca. Koszt pielgrzymki wynosi 55 zł. od osoby – kwota obejmuje ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii.

10. Już dzisiaj zapowiadamy, że Festyn Parafialny odbędzie się w tym roku 19 czerwca. Chcemy by to był dzień nie tylko ciekawych wydarzeń, ale by był to dzień wspólnoty wszystkich nas, tworzących to miejsce tętniące życiem i wiarą. Dlatego kulminacją festynu będzie wieczorne spotkanie-zabawa, w czasie której zaprezentują się wszystkie nasze grupy duszpasterskie, wykonując przedstawienie, piosenkę, skecz, film etc. mówiący kim są i czym się zajmują. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

11. Najbliższe odwiedziny chorych w naszej parafii odbędą się w sobotę, 4 czerwca po porannej mszy św. Z posługa sakramentalna pójdą do chorych tym razem ojcowie. Będzie okazja do uczestnictwa w spowiedzi św., przyjęcia sakramentu chorych i komunii św.

12. W tym tygodniu zmarli Bożena Irzyk, Kazimierz Prokop. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.