1. Dziękujemy osobom, które przygotowały nasz parafialny ołtarz, przy ul. Francuskiej na Procesję Bożego Ciała, w miniony czwartek. Dzięki Wam nasza modlitwa mogła być piękna i godna. Bóg zapłać.

2. Na Akademicką Procesję Bożego Ciała w Katowicach, dzisiaj, zaprasza DA „Gniazdo”. Zaproszenie to skierowane jest do wszystkich, nie tylko do studentów. O godz. 19.30 będzie w naszym kościele msza św., a po niej procesja. Przejdziemy tym razem przez miasto – m.in. przez Rynek, ul. Mariacką do kościoła Mariackiego. Tam procesja zakończy się uroczystym Te Deum i błogosławieństwem.

3. Dzisiaj również, po wszystkich mszach św. zapraszamy do sal pod kościołem, na stoisko z książkami Dominikańskiego Wydawnictwa „W drodze”.

4. Nabożeństwa majowe odprawiamy do końca miesiąca maja od poniedziałku do piątku, o godz. 17.30; w sobotę, o 16.30. W niedziele maja, jak w każdą niedzielę roku liturgicznego, celebrujemy nieszporyo godz. 17.30.

5. Duszpasterstwo ¾ zaprasza na spotkanie z cyklu: Credo wg Katechizmu Kościoła Katolickiego. Czwartek, 19.30.

6. Fundacja „Elektrokardiologia Ochojec” zaprasza 4 czerwca 2016 r. od godz. 11 do udziału w Śląskim Pikniku Kardiologicznym pod hasłem „Recepta na zdrowie”, organizowanym na terenach sportowych przy Stadionie Śląskim w Chorzowie. Celem tego wydarzenia jest promocja właściwego odżywiania się i czynnego wypoczynku. Organizatorzy pragną umożliwić mieszkańcom naszego regionu, a szczególnie osobom narażonym na choroby serca (pacjenci powyżej 60 – go roku życia, pacjenci z wywiadem kardiologicznym) dostęp do darmowych badań, porad dietetycznych i rehabilitacyjnych. W specjalnie stworzonym miasteczku medycznym lekarze Górnośląskiego Centrum Medycznego będą służyć darmową radą, konsultacją i pomocą.

7. Odwiedziny chorych w naszej parafii odbędą się w sobotę, 4 czerwca po porannej mszy św. Z posługa sakramentalna pójdą do chorych tym razem ojcowie. Będzie okazja do uczestnictwa w spowiedzi św., przyjęcia sakramentu chorych i komunii św.

 8. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek, 6 maja o godz. 19 w Dużej Sali pod kościołem.

9. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Boskiej Niezawodnej Nadziei na Jamnej. Odbędzie się ona w sobotę, 18 czerwca. Koszt pielgrzymki wynosi 55 zł. od osoby – kwota obejmuje ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii.

10. Festyn Parafialny odbędzie się w tym roku 19 czerwca. Chcemy by to był dzień nie tylko ciekawych wydarzeń, ale by był to dzień wspólnoty wszystkich nas, tworzących to miejsce tętniące życiem i wiarą. Dlatego kulminacją festynu będzie wieczorne spotkanie-zabawa, w czasie której zaprezentują się wszystkie nasze grupy duszpasterskie, wykonując przedstawienie, piosenkę, skecz, film etc. mówiący kim są i czym się zajmują. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

11. W tym tygodniu zmarli: Genowefa Łęczek, Maria Maziarz. Tadeusz Kaszewski, Kaul Jerzy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.