1. Jutro, w poniedziałek, 8 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Św. Dominika założyciela Zakonu Kaznodziejskiego (OP – Ordo Praedicatorum). Do wspólnej modlitwy za nas – braci kaznodziejów, za siostry dominikanki, za świeckich zrzeszonych we Fraterniach i za całą Rodzinę Dominikańską zapraszamy podczas mszy św. o 8, 12 i 18.

2. W środę przypada Święto Św. Wawrzyńca pierwszego diakona. Modlić się będziemy za wszystkich diakonów kościoła, w tym za posługującego w naszym duszpasterstwie, diakona p. Alberta Karkosza.

3. Już dziś zapowiadamy, że tegoroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia. Program pielgrzymki można znaleźć na plakacie, w gablocie przed kościołem.

4. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory o godz. 17.30, a w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

5. W piątek, Legion Maryi zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.

6. Dziękujemy za ofiary złożone podczas zeszłotygodniowej kolekty na remont zaplecza sanitarnego przy zakrystii. Zebraliśmy 4661 zł i 11 euro . Bóg zapłać.

7. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.