1. Jutro, w poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze św. celebrujemy wg programu niedzielnego.

Przypominamy, że w czasie wakacji (lipiec – sierpień) nie odprawiamy mszy św. w niedziele i uroczystości o godz. 12.30.

2. W środę przypada Uroczystość św. Jacka, pierwszego polskiego dominikanina – zarówno głównego patrona Prowincji Polskiej jak i głównego patrona Archidiecezji i Metropolii Katowickiej. Msze św. w naszym kościele celebrować będziemy o godz. 8, 12 i 18.

3. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia będzie miała miejsce pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Program pielgrzymki znajduje się na plakacie, w gablocie przed kościołem.

4. W środę 24 sierpnia o. Bartłomiej będzie obchodził swoje imienny. Z racji jego nieobecności w tym dniu, w Katowicach na mszę św. w jego intencji zapraszamy w środę 17 sierpnia, o godz. 18.

5. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę na Jasna Górę, 10 września. W programie Droga Krzyżowa, Różaniec, Msza św. na Wałach, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wyjazd autokarem o godz. 6.45, z ul. Mickiewicza. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy w zakrystii.

6. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory, w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 17.30.