1. Dzisiaj we wszystkich kościołach Archidiecezji odbywa się, ogłoszona w minioną niedzielę przez Księdza Arcybiskupa zbiórka na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

2. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Od tej niedzieli wracamy do zwyczajnego programu mszy św. niedzielnych. Sprawujemy je o godz. 8, 9.30, 11, 12.30, 18 i 19.30. O godz. 9.30 zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, zwłaszcza tych rodziców, których dzieci w tym roku będą się przygotowywały do pierwszej komunii św. Na mszę św. o godz. 11 zapraszamy ministrantów, lektorów, młodzież, zwłaszcza tę, która będzie przygotowywać się do bierzmowania. O 18 mszę św. prowadzić będzie Duszpasterstwo Absolwentów, a o 19.30 tradycyjnie już – Duszpasterstwo Akademickie. Już dzisiaj zapowiadamy, że od października zostanie wprowadzona w niedziele i uroczystości obowiązkowe, jeszcze jedna msza św. jako ostatnia msza w mieście, o godz. 21.30.

3. Dzisiaj po każdej mszy świętej sprzedajemy książki oraz miesięcznik naszego, dominikańskiego wydawnictwa W drodze.

4. Informujemy, że od 1 września została otwarta przy naszej parafii Poradnia małżeńska i rodzinna. Poradnia czynna jest w poniedziałki od 16 do 20 i w czwartki od 10 do 14. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie klasztoru w zakładce RODZINA.

5. Duszpasterstwo Absolwentów zaprasza na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie w najbliższy poniedziałek 5 września, które rozpoczniemy mszą św. o godz. 19. Zapraszamy wszystkie osoby w wieku absolwentów szkół wyższych do 35 roku życia. Dodatkowe informacje na stronie internetowej klasztoru.

6. Rodziny z Edukacji Domowej zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek 6 września. Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godz. 10, a po niej zapraszamy na spotkanie przy herbacie w salach duszpasterskich.

7. Legion Maryi zaprasza na mszę św. w Katedrze z okazji 95-lecia Legionu Maryi, w środę 7 września, o godz. 18 oraz na pielgrzymkę na Jasna Górę, 10 września. Informacje o pielgrzymce w gablocie, przed kościołem.

8. Najbliższy weekendowy kurs dla narzeczonych poprowadzimy 16 i 17 września. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej

9. Informujemy, że podczas kolekty specjalnej w zeszłą niedzielę zebraliśmy 4417,19 zł . Ofiary będą przeznaczone na remont zaplecza sanitarnego przy zakrystii. Bóg zapłać za ofiary.

10. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory o godz. 17.30, a w tygodniu na nabożeństwa: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, w piątek Legion Maryi zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.

11. Świetlica św. Wojciech dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Tornister pełen uśmiechu. Dzięki Państwu, wszystkie dzieci ze świetlicy zostały obdarowane wspaniałymi szkolnymi wyprawkami. Zarówno dzieci, rodzice jak i wychowawcy – wszyscy, jesteśmy bardzo wdzięczni za dobro, którego doświadczamy. Bóg zapłać!

12. W gablocie przed kościołem znajdują się przekazane przez Kurię Metropolitalną informacje o Pielgrzymce Nauczycieli do Ziemi Świętej i o Narodowej Pielgrzymce do Rzymu.

13. W tym tygodniu zmarł Alojzy Psiorz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.