1. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wróciliśmy do zwyczajnego programu mszy św. niedzielnych. Sprawujemy je o godz. 8, 9.30, 11, 12.30, 18 i 19.30. O godz. 9.30 zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, zwłaszcza tych rodziców, których dzieci w tym roku będą się przygotowywały do pierwszej komunii św. Na mszę św. o godz. 11 zapraszamy ministrantów, lektorów, młodzież, zwłaszcza tę, która będzie przygotowywać się do bierzmowania. O 18 mszę św. prowadzić będzie Duszpasterstwo Absolwentów, a o 19.30 tradycyjnie już – Duszpasterstwo Akademickie. Już dzisiaj zapowiadamy, że od października zostanie wprowadzona w niedziele i uroczystości obowiązkowe, jeszcze jedna msza św. jako ostatnia msza w mieście, o godz. 21.30.

2. Informujemy, że od 1 września została otwarta przy naszej parafii Poradnia małżeńska i rodzinna. Poradnia czynna jest w poniedziałki od 16 do 20 i w czwartki od 10 do 14. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie klasztoru w zakładce RODZINA.

3. Zapisy na przygotowanie do bierzmowania odbędą się w dniach od 19 do 30 września. Zapisy przyjmuje w kancelarii parafialnej o. Wojciech Frączek. Zapisy dotyczą młodzieży III klas gimnazjum i starszej.

4. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 16 września. Po porannej mszy św. do chorych z komunia św. pójdą szafarze.

5. Najbliższy weekendowy kurs dla narzeczonych poprowadzimy 16 i 17 września. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.

6. W niedzielę 11 września rozpoczynamy zapisy na kolejny rok Dominikańskiej Szkoły Teologii w Katowicach. Rekrutacja prowadzona jest na stronie internetowej Szkoły, można też zapisać się osobiście w Klasztorze Dominikanów przy ul. Sokolskiej 12 w Katowicach. Zapisy potrwają do 10 października lub do wyczerpania się limitu miejsc.

7. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory o godz. 17.30, a w tygodniu na nabożeństwa: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 17.30.

8. Dzisiaj po każdej mszy świętej siostry dominikanki z Zielonki pod Warszawą opowiadają o ojcu Jacku Woronieckim OP.