1. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory o godz. 17.30, a w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy również o 17.30.

2. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa celebrować będziemy codziennie, również w niedziele o godz. 17.30 (w soboty o 16.30). W czasie nabożeństw rozważać będziemy tekst adhortacji posynodalnej poświęcony rodzinie, Amoris laetitia.

3. Od następnej niedzieli, we wszystkie niedziele roku i obowiązkowe uroczystości celebrować będziemy mszę św. o godz. 21.30.

4. Po wakacyjnej przerwie wracamy do tworzenia inicjatywy chóru parafialnego. Zapraszamy wszystkich dorosłych chcących współtworzyć liturgię przez śpiew. Najbliższa próba chóru odbędzie się w środę o godz. 19 w Dużej Sali pod kościołem. Kwalifikacje muzyczne NIE są wymagane.

5. Duszpasterstwo ¾ zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19. Tym razem będziemy wspólnie oglądać film pt. Obywatel Kane. Po filmie rozmowa.

6. Dominikańskie Duszpasterstwo Rodzin zaprasza mamy i tatusiów z maluchami do 3 roku życia, na warsztaty z SENSOPLASTYKI. To jedyne zajęcia gdzie można się legalnie pobrudzić i czerpać radość z doznawania plastyki wszystkimi zmysłami. Bardzo ważne, żeby założyć na siebie ubrania, o które nie będziemy się zbytnio troszczyć. Zajęcia odbędą się w piątek o godzinie 9, w sali pod kościołem.

7. Zapisy na przygotowanie do bierzmowania trwają do 30 września. Zapisy przyjmuje w kancelarii parafialnej o. Wojciech Frączek. Zapisy dotyczą młodzieży III klas gimnazjum i starszej.

8. Legion Maryi zaprasza na dziękczynną mszę św. z okazji 15-lecia istnienia Kurii pw. Królowej Aniołów, która zostanie odprawiona w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w niedzielę, 2 października o godz. 16. O godz. 15.15 będzie odprawione nabożeństwo różańcowe.

9. Do 10 października lub do wyczerpania limitu miejsc trwają zapisy na kolejny rok Dominikańskiej Szkoły Teologii w Katowicach. Rekrutacja prowadzona jest na stronie internetowej Szkoły, www.dst.dominikanie.pl lub w zakrystii.

10. Zapraszamy na warsztaty NAWIGACJA MAŁŻEŃSKA – KORYGOWANIE KURSU. Warsztaty odbędą się 22 października. Jest to propozycja dla małżeństw, które pragną udoskonalić swój związek. Więcej informacji na stronie internetowej w zakładce Rodzina/Warsztaty oraz w gablocie.

11. Zapowiadamy, że w październiku, z inicjatywy Duszpasterstwa ¾, odbędą się na Wydziale Teologicznym UŚ REKOLEKCJE FILMOWE. Więcej informacji przekażemy w przyszłą niedzielę.

12. Informujemy, że o. Krzysztof Kocjan kwestujący w minioną niedzielę na potrzeby duszpasterskie w swoim klasztorze na Białorusi zebrał 5754 zł i 10 euro. Ponadto, na konto podane przez niego wpłynęło już ponad 1500 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

13. Dzisiaj – kolekta specjalna – przeznaczona będzie na remont zaplecza sanitarnego.