1. W tym tygodniu rozpoczyna się rok akademicki. Na mszę św. na rozpoczęcie roku akademickiego, do Katedry, na godz. 18, w niedziele 9 października zaprasza ks. abp Wiktor Skworc. Początek spotkania o 17.30.

2. W naszym kościele rok akademicki rozpocznie się mszą św. o godz. 19.30 w najbliższy czwartek. Na rekolekcje „Na dobry początek” zapraszamy studentów od 10 do 12 października o godz. 19.30. Rekolekcje poprowadzi o. Bartłomiej Wolszleger OP. Tytuł rekolekcji „Najpierw rzeczy najważniejsze”.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa celebrować będziemy codziennie, również w niedziele o godz. 17.30 (w soboty o 16.30). W czasie nabożeństw rozważać będziemy tekst adhortacji posynodalnej poświęcony rodzinie, Amoris laetitia.

4. Po wakacyjnej przerwie wracamy do tworzenia inicjatywy chóru parafialnego. Zapraszamy wszystkich dorosłych chcących współtworzyć liturgię przez śpiew. Najbliższa próba chóru odbędzie się w środę o godz. 19 w Sali Młodzieżowej pod kościołem. Kwalifikacje muzyczne NIE są wymagane.

5. Duszpasterstwo ¾ zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19.30. Będziemy kontynuować rozważania nad tekstem Katechizmu.

6. Legion Maryi zaprasza na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się w sobotę 8 października o godz. 20, a zakończy w niedzielę o godz. 8.O północy, z soboty na niedzielę zostanie odprawiona msza św.

7. Zapisy na kolejny rok Dominikańskiej Szkoły Teologii w Katowicach trwają do 10 października lub do wyczerpania limitu miejsc. Rekrutacja prowadzona jest na stronie internetowej Szkoły, www.dst.dominikanie.pl lub w zakrystii.

8. Zapraszamy na warsztaty NAWIGACJA MAŁŻEŃSKA – KORYGOWANIE KURSU. Warsztaty odbędą się 22 października. Jest to propozycja dla małżeństw, które pragną udoskonalić swój związek. Więcej informacji na stronie internetowej w zakładce Rodzina/Warsztaty oraz w gablocie.

9. REKOLEKCJE FILMOWE pt. „Rekolekcje nie z tej ziemi”, organizowane przez Duszpasterstwa ¾, odbędą się od 13 do 15 października, o godz. 19 (w sobotę o godz. 15), w Dużej Sali pod kościołem. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Rojek OP. Zapraszamy.

10. Podczas zbiórki żywności „Podziel się posiłkiem” zebraliśmy 220 kg żywności, którą przekażemy potrzebującym z naszej parafii oraz dzieciom ze świetlicy Caritas. Parafianom, wolontariuszom oraz kierownictwu marketu Stokrotka dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

11. Kolekta specjalna z minionej niedzieli, przeznaczona na remont zaplecza sanitarnego wyniosła 5447 zł. Bóg zapłać za ofiary.

12. Dzisiaj można nabyć książki naszego wydawnictwa W drodze i skosztować ciast przygotowanych przez naszą młodzież. Zapraszamy na stoisko do sal pod kościołem.