1. List Biskupów Archidiecezji Katowickiej z okazji 25 rocznicy ustanowienia Metropolii Górnośląskiej.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale. W czasie nabożeństwa będzie kazanie pasyjne, wystawienie Najświętszego Sakramentu i tradycyjne pieśni z rozważaniem Męki Pańskiej. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki Wielkiego Postu, o godz. 17.15.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje dla ogółu wiernych. Trwać one będą do środy 15 marca. Kazania rekolekcyjne będą głoszone w czasie mszy św. w niedzielę, a potem w tygodniu w czasie mszy św. o godz. 12 i 18. Po mszy św. o godz. 18 konferencja. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Zamorski OP, dominikanin z Łodzi. Tytuł rekolekcji Kolory nadziei.

4. W piątek oaza zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na spotkanie z cyklu „Ja i mój Kościół”. Gościem będzie wspólnota Dobrego Pasterza. Początek spotkania o godz. 19 w Sali Młodzieżowej.

5. W sobotę 11 marca, na rozpoczęcie rekolekcji po mszy św. o godz. 17 zapraszamy na koncert muzyki pasyjnej. W programie m.in. utwory J.S Bacha i J. F. Hendla.

6. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, o godz. 19. Tematem będzie dalsza pomoc rodzinom z Syrii, w ramach programu Caritas Rodzina-Rodzinie.

7. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

8. Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna.

9. Dzisiaj można u nas kupić książki wydawnictwa W drodze i płyty z dobrą muzyką liturgiczną.

*****

10. Rozpoczynamy przygotowania do Triduum Paschalnego. Wszystkich chętnych do współtworzenia scholi serdecznie zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 19.

*****

11. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami świętych do Włoch, która odbędzie się w dniach od 1 do 8 października 2017 r. Odwiedzimy: Bolonię, Asyż, Watykan, Rzym, San Giovanni Rotondo, San Marino, Wenecję, Murano. Koszt pielgrzymki: 1000 zł + 290 euro. Więcej informacji na plakatach, ulotkach dostępnych w zakrystii i na naszej stronie internetowej.