1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale. W czasie nabożeństwa będzie kazanie pasyjne, wystawienie Najświętszego Sakramentu i tradycyjne pieśni z rozważaniem Męki Pańskiej. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki Wielkiego Postu, o godz. 17.15.

2. Dzisiaj rozpoczną się w naszym kościele Rekolekcje Parafialne. Trwać one będą do środy 15 marca. Kazania rekolekcyjne są głoszone dzisiaj w czasie mszy św., a potem od poniedziałku do środy o godz. 12 i 18. Po mszy św. o godz. 18 konferencja. Rekolekcje prowadzi o. Tomasz Zamorski OP, dominikanin z Łodzi. Tytuł rekolekcji Kolory nadziei. Do udziału we mszy św. w poniedziałek o godz. 18 i do uczestnictwa w całych rekolekcjach zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

3. Od poniedziałku będą się także odbywać Rekolekcje Szkolne dla Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych, a w przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Akademickie.

4. W przyszłą niedzielę, 19 marca odbędzie się druga kwesta na pomoc rodzinom w Syrii. W związku z tym, że pierwsza kwest zapewniła fundusze na półroczną pomoc wybranej już przez nas rodzinie, ofiary z drugiej zbiórki – jak zdecydowaliśmy na spotkaniu Rady Parafialnej – zostaną przekazane na pomoc kolejnej rodzinie.

5. Świeccy Dominikanie zapraszają na spotkanie otwarte we wtorek, po wieczornej mszy św. Konferencje poświęcona św. Augustynowi poprowadzi br. Kamil Augustyn Wereszczyński.

6. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

7. W czwartek spotkanie Grupy ¾ z cyku Credo wg Katechizmu Kościoła Katolickiego. O 18 msza św., potem adoracja. O 19.30 spotkanie w Dużej Sali pod kościołem.

8. Odwiedziny chorych w sobotę 19 marca. Po porannej mszy św. z komunią św. pójdą do chorych szafarze.

9. Dzisiaj w Kościele prowadzona jest zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

10. Dzisiaj można u nas kupić miesięcznik W drodze.

11. Są jeszcze wolne intencje na msze św. w tygodniu, o godz. 8 i 12. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

*****

12. Trwają przygotowania do Triduum Paschalnego. Wszystkich chętnych do współtworzenia scholi serdecznie zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 19.

*****

13. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami świętych do Włoch, która odbędzie się w dniach od 1 do 8 października 2017 r. Odwiedzimy: Bolonię, Asyż, Watykan, Rzym, San Giovanni Rotondo, San Marino, Wenecję, Murano. Koszt pielgrzymki: 1000 zł + 290 euro. Więcej informacji na plakatach, ulotkach dostępnych w zakrystii i na naszej stronie internetowej.