1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątek, o godz. 17.15.

2. Dzisiaj odbywa się druga kwesta na pomoc rodzinom w Syrii. W związku z tym, że pierwsza kwest zapewniła fundusze na półroczną pomoc wybranej już przez nas rodzinie, ofiary z drugiej zbiórki – jak zdecydowaliśmy na spotkaniu Rady Parafialnej – zostaną przekazane na pomoc kolejnej rodzinie.

3. Dzisiaj rozpoczną się w naszym kościele Rekolekcje Akademickie. Trwać one będą do wtorku 21 marca. Studentów zapraszamy codziennie na mszę św. o godz. 19.30. Po mszy św. konferencja. Rekolekcje prowadzi o. Marek Rojszyk OP, dominikanin z Łodzi. Tytuł rekolekcji: Nie ustawaj w drodze.

4. W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa.

5. We wtorek Apostolstwo Chorych zaprasza na mszę św. o godz. 18. Po mszy św. Nabożeństwo Lourdzkie.

6. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

7. W sobotę 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. u nas o godz. 8, 12 i 17.

8. W sobotę w markecie Stokrotka w Galerii Katowickiej przeprowadzimy wielkanocną zbiórkę żywności dla potrzebujących w naszej parafii oraz podopiecznych świetlicy Caritas św. Wojciech. Lista chętnych do kwestowania w zakrystii. Zapraszamy.

9. Legion Maryi zaprasza w sobotę 25 marca na ACIES do Kościoła pw. MB Niepokalanej Jutrzenki Wolności, pry ul. Gawronów. Początek o godz. 9.30.

10. Kolekta z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

11. Duszpasterstwo Akademickie Gniazdo dziękuje za wsparcie Kursu Alpha. W ubiegłą niedzielę studenci zebrali 1810 zł.

12. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyjdzie z ternu naszej parafii w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Wydarzenie rozpoczniemy wspólną Eucharystią o godzinie 20.30. Tym razem wyruszyć będzie można na dwie trasy: Katowice – Oświęcim (45km) i Katowice – Leśniów (64km). Więcej informacji i zapisy na stronie: www.edk.org.pl. Serdecznie zapraszamy!

*****

13. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami świętych do Włoch, która odbędzie się w dniach od 1 do 8 października 2017 r. Odwiedzimy: Bolonię, Asyż, Watykan, Rzym, San Giovanni Rotondo, San Marino, Wenecję, Murano. Koszt pielgrzymki: 1000 zł + 290 euro. Więcej informacji na plakatach, ulotkach dostępnych w zakrystii i na naszej stronie internetowej.