1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale. Kolekta z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

2. Na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii zapraszamy w piątek, 31 marca po wieczornej mszy św. o godz. 18. Tego dnia NIE BĘDZIE nabożeństwa w kościele o godz. 17.15.

3. Informujemy, że w czasie zeszłoniedzielnej kwesty na pomoc rodzinom w Syrii przedstawiciele Rady Parafialnej i Duszpasterstwa ¾ zebrali 3451 zł. Dzięki tej ofierze mogliśmy objąć pomocą kolejną rodzinę. Informacja o rodzinie Sevag Arslan i Ani Tabakian znajduje się w gablocie przed kościołem.

4. Od poniedziałku do piątku, w godzinach przedpołudniowych będą się odbywać w naszym kościele Rekolekcje Szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10, Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Gimnazjum nr 3.

5. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, a do Niepokalanego Serca Maryi, w sobotę o 16.30.

6. W sobotę, 1 kwietnia w markecie Stokrotka w Galerii Katowickiej przeprowadzimy wielkanocną zbiórkę żywności dla potrzebujących w naszej parafii oraz podopiecznych świetlicy Caritas. Lista chętnych do kwestowania w zakrystii. Zapraszamy.

7. Także w sobotę Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny organizuje akcję prozdrowotną w Silesia City Center. Przez cały dzień studenci będą wykonywać bezpłatne badania profilaktyczne.

8. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, będzie można kupić u nas książki wydawnictwa W drodze.

9. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 8 kwietnia. Do chorych z posługą sakramentalna pójdą po porannej mszy św. ojcowie.

*****

10. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyjdzie z ternu naszej parafii w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.edk.org.pl Serdecznie zapraszamy!

*****

11. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami świętych do Włoch, która odbędzie się w dniach od 1 do 8 października 2017 r. Odwiedzimy: Bolonię, Asyż, Watykan, Rzym, San Giovanni Rotondo, San Marino, Wenecję, Murano. Koszt pielgrzymki: 1000 zł + 290 euro. Więcej informacji na plakatach, ulotkach dostępnych w zakrystii i na naszej stronie internetowej.