1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu – rozpoczynamy Okres Pasyjny. W pieśniach rozważamy tajemnicę Męki Pańskiej, a zasłonięty dzisiaj krzyż ujrzymy ponownie dopiero w Liturgii Wielkiego Piątku.

2. Nabożeństwa wielkopostne celebrujemy: Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 17.15, Drogę Krzyżowa w piątek, o godz. 17.15.

3. Dzisiaj można nabyć u nas książki wydawnictwa W drodze i płyty z muzyką liturgiczną Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

4. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można kupić świece wielkanocne tzw. Paschaliki, przygotowane przez Caritas.

5. Wielkopostne Rekolekcje Szkolne dla młodzieży z Technikum nr 8 i z Technikum Lotniczego odbywać się będą w naszym kościele, w tym tygodniu (od poniedziałku do środy), w godzinach przedpołudniowych.

6. Wielkopostne Rekolekcje Ostatniej Szansy odbędą się u nas w Wielkim Tygodniu, od poniedziałku do środy, o godz. 18.

7. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na mszę św. i konferencję w poniedziałek, o godz. 18.

8. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.

9. Na Misterium Męki Pańskiej zapraszamy do naszego kościoła w środę, po mszy św. o godz. 18.

10. Duszpasterstwo ¾ zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Credo wg Katechizmu Kościoła Katolickiego w czwartek, o godz. 19.30.

11. Odwiedziny chorych w naszej parafii odbędą się w sobotę, 8 kwietnia. Ojcowie pójdą do chorych z posługą sakramentalną po porannej mszy św.

12. Szkoła rodzenia Metanoia tworzona przez doulę (czytaj: dulę) oraz położną zaprasza rodziców oczekujących na narodziny dziecka, na cykl spotkań poświęconych początkom rodzicielstwa. Zajęcia będą obejmowały tematy okołoporodowe, opieki nad noworodkiem, karmienia etc. Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu w czwartki, w godzinach od 17 do 19. Początek pierwszego cyklu spotkań planowany jest na 20 kwietnia. Bliższe informacje na naszej stronie i na fb.

13. W gablocie przed kościołem przekazujemy podziękowania wystosowane praz Caritas do wszystkich darczyńców programu Rodzina-Rodzinie. Jest również infografika mówiąca o pomocy udzielonej rodzinom w Syrii przez parafie instytucje i osoby prywatne w Polsce.

14. W tym tygodniu zmarli Barbara Miklis i Edward Skarga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

*****

Zapraszamy do uczestnictwa w Miejskiej Drodze Krzyżowej, w piątek o godz. 19 – wyjście spod Kopalni Wujek. Nasza parafia, jak co roku prowadzi III stację. Od tej też stacji niesiemy krzyż.

*****

Na Nabożeństwo Pokutne – Spowiadamy Katowice …ile się da! zapraszamy do Katedry w sobotę, 9 kwietnia, o godz. 19 . Nabożeństwo jest inicjatywą księży naszego dekanatu – Katowice Śródmieście i jest skierowane nie tylko do mieszkańców dekanatu ale też do wszystkich, którzy chcą przystąpić do Sakramentu Pojednania i Pokuty.

Zaproszenie do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej jak i w Nabożeństwie Pokutnym wystosował Ks. Abp Wiktor Skworc.