1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończącą Okres Wielkanocny, w przyszłą niedziele – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. FESTYN PARAFIALNY odbędzie się w tym roku u nas 10 i 11 czerwca – a więc w najbliższą sobotę i niedzielę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. W sobotę będzie wycieczka rowerowa, przedstawienie w wykonaniu Duszpasterstwa ¾, Mini Disco, Dominikańska Potańcówka z wieloma różnymi atrakcjami. W niedziele tradycyjne stragany duszpasterstw, kawiarenka, kuchnia indyjska, książki W drodze. Dla dzieci będzie dmuchana zjeżdżalnia. Całość zakończy – po mszy św. o godz. 12.30 – koncert chóru Katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach, w gablocie przed kościołem i na ulotkach, które można zabrać ze sobą – można zabrać większą ilość i rozdać znajomym, i sąsiadom. Zapraszamy!

3. W niedzielę 11 czerwca będzie się także odbywał w Katowicach Marsz dla Życia i Rodziny oraz Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Katedry.

4. Dzisiaj można kupić u nas książki wydawnictwa W drodze i płyty Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

5. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

6. W środę, o godz. 17.30 – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek Legion Maryi zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.

7. Przypominamy, że do 11 czerwca można zgłaszać kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Imiona i nazwiska kandydatów można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. W tym tygodniu zmarł śp. Krzysztof Paliwoda. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

*****

9. Szkoła rodzenia „Metanoja” zaprasza rodziców oczekujących na narodziny dziecka na cykl spotkań poświęconych początkom rodzicielstwa. Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu, w czwartki w godzinach 17 – 19. Początek pierwszego cyklu planowany jest na 8 czerwca. Bliższe informacje na naszej stronie internetowej oraz na Fb.

*****

10. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do podjęcia studiów, oferując

nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki

o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym.

ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek

dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach