1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zapraszamy do świętowania naszego FESTYN PARAFIALNEGO! Przed kościołem są liczne stoiska naszych duszpasterstw. Można kupić książki i dać uciechę dzieciom na dmuchanej zjeżdżalni. Zapraszamy do kawiarenki i na śniadanie w stylu indyjskim. Można też obejrzeć nasz stary – nowy ogródek, który udało się nam w ostatnich dniach zrewitalizować. Całość zakończy się po mszy św. o godz. 12.30 koncertem chóru Katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Zapraszamy!

2. Dzisiaj również – zgodnie z harmonogramem wyborów do Duszpasterskiej Rady parafialnej ogłaszamy listę kandydatów do tejże Rady. Są nimi (alfabetycznie) Michał BARTOLD, Janina BRODACKA, Adrian DWOJNY, Weronika DYLUS, Barbara KARKOSZ, Anna KEMPIŃSKA, Agnieszka KLORYGA, Ewa KOLARZ, Katarzyna MELICH, Natalia MELICH, Joanna ROMANEK, Beata SMUTEK, Artur STARZYK, Paweł SUPERAT, Bartłomiej SYSAK. Lista kandydatów z danymi osobowymi jest dostępna w gablocie przed kościołem. Jest ona podana w formie karty do głosowania, która będzie obowiązywać w naszych wyborach. Wybory odbędą się za tydzień, w niedzielę, 18 czerwca. Po każdej mszy św., każdy z chcących oddać głos, przy wyjściu z kościoła otrzyma kartę. Tam też będzie ustawiona urna, do której będą wrzucane glosy. Wybierać będziemy 8 Radnych. Każdy z głosujących będzie stawiał znak „X” przy dwóch nazwiskach.

3. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. We wtorek o godz. 19.15, w parafii Piotra i Pawła odbędzie się próba dziewczynek sypiących w czasie procesji kwiaty. Ks. Abp Wiktor Skworc zaprasza na procesję.

4. W środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 17.30.

5. Świeccy Dominikanie zapraszają na spotkanie otwarte we wtorek po wieczornej mszy św. Konferencję poświęconą o. Mieczysławowi Albertowi Krąpcowi OP – Rektorowi KUL wygłosi o. Krzysztof Lipowicz OP.

6. Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę. Po porannej mszy św., z komunia św. pójdą do chorych szafarze.

7. W tym tygodniu zmarła śp. Irena Głowoc. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

*****

8. Nadal aktualne jest zaproszenie na pielgrzymkę śladami świętych do Włoch, która odbędzie się w dniach od 1 do 8 października 2017 r. Odwiedzimy: Bolonię, Asyż, Watykan, Rzym, San Giovanni Rotondo, San Marino, Wenecję, Murano. Koszt pielgrzymki: 1000 zł + 290 euro. Więcej informacji na plakatach, ulotkach dostępnych w zakrystii i na naszej stronie internetowej.