1. Dziękujemy za zeszłotygodniowy Festyn Parafialny – organizatorom i wszystkim uczestnikom. Zabawabyła przednia, kulinaria smaczne a oferta straganów duszpasterskich fajna. Dziękujemy również osobom, przygotowywały nasz parafialny ołtarz na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj odbywają się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Przy wyjściu z kościoła, znajduje się stanowisko wyborcze. Każdy chcący uczestniczyć w głosowaniu otrzyma kartę do głosowania z imionami i nazwiskami kandydatów. Na karcie stawiamy znak „X” przy dwóch nazwiskach. Następnie karty wrzucamyurny. Wybranymi będzie 8 pierwszych osób z największą liczbą głosów. Osobą koordynującą przebieg wyborów jest p. Natalia Melich. Wspierają ją osoby – członkowie ustępującej Rady Parafialnej. Wyniki głosowania jak i skład całej Rady (osoby: z wyboru, z mianowania, z urzędu) będzie podany za tydzień.

3. W tym tygodniu będziemy celebrować msze św. na zakończenie roku szkolnego: w czwartek o godz. 9 dla Państwowej Szkoły Muzycznej, w piątek o godz. 9 dla Szkoły Podstawowej nr 10. Dzieciom i nauczycielom życzymy dobrego wypoczynku w czasie wakacji.

4. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Msze św. – jak w dzień powszedni.

5. W środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

6. W piątek – różaniec za zmarłych o godz. 17.30 oraz Msza św. Roczna o godz. 18.

7. Zapraszamy serdecznie na koncert Eweliny Bachul (organy) i Magdaleny Marcinowicz-Tomanek (skrzypce), studentek Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest to zespół prowadzony przez dra hab. Witolda Zabornego, prof. AM. W programie: Johann Sebastian Bach, Heinrich Ignaz Franz von Biber, Charles-Maria Widor i Karol Szymanowski. Koncert odbędzie się w sobotę, po mszy św. o godz. 17.

8. Rozpoczynamy zapisy do Katechumenatu, czyli przygotowania osób dorosłych do chrztu, które rozpocznie się pod koniec września. Przygotowanie odbywać się będzie przy Duszpasterstwie Absolwentów. Osoby, które chcą przygotować się do sakramentu chrztu prosimy o zgłoszenie się do o. Pawła Laska OP (mail:plk@dominikanie.pl).

*****

9. Informujemy, że w tym roku zajdzie zmiana w składzie osobowym naszego klasztoru. Na Wiktorówki, w Tatry przeniesie się od nas o. Wojciech Frączek OP. Dziękujemy serdecznie o. Wojtkowi za jego obecność, posługę i życzymy mu pomyślności i najlepszych dni w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Do nas z kolei przyjdzie o. Bartłomiej Sumara OP. O. Bartek pochodzi z Gołkowic, wstąpił do zakonu po dwóch latach studiów i pracy na kopalni. Dwa lata swojego kapłaństwa przeżył najpierw w Rzeszowie a następnie we Fryburgu niemieckim. Powitać go będziemy mogli w najbliższych dniach.