1. Dzisiaj żegnamy o. Wojciecha Frączka, który przez ostatnie dwa lata pełnił posługę w naszym kościele. O. Wojciech przenosi się na Wiktorówki, w Tatry. Dziękujemy mu serdecznie za jego obecność, posługę i życzymy pomyślności, i najlepszych dni w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr.

2. Dzisiaj zgodnie z procedurą ogłaszamy skład Rady Duszpasterskiej nowej kadencji. Radnymi z wyboru są: Michał Bartold, Adrian Dwojny, Weronika Dylus, Barbara Karkosz, Katarzyna Melich, Natalia Melich, Joanna Romanek, Bartłomiej Sysak. Radnymi z mianowania proboszcza są: Janina Brodacka, Tomasz Czekański, Anna Kempińska, Agnieszka Kloryga, Ewa Kolarz, Małgorzata Poręba, Beata Smutek, Paweł Superat. Radnymi z urzędu są: Bogdan Bratkowski, Albert Karkosz, Kamil Skawiński, wikariusz parafii – będzie nim o. Bartłomiej Sumara OP, oraz proboszcz – o. Tomasz Golonka OP. Kolejność radnych podana jest wg kolejności alfabetycznej. Najbliższe spotkanie nowej Rady odbędzie się w czwartek, 29 czerwca o godz. 19, w Dużej Sali pod kościołem.

3. Od najbliższej niedzieli, 2 lipca oraz przez całe wakacje (lipiec, sierpień) NIE BĘDZIE w naszym kościele niedzielnej mszy św. o godz. 12.30. W przyszłą niedziele odbędzie u nas kiermasz taniej książki wydawnictwa W drodze.

4. W środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. W sobotę – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 16.30.

5. Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 1lipca. Po porannej mszy św. do chorych pójdą ojcowie.

6. W tym tygodniu zmarła Ewa Bajor. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

******

7. Ogłoszenie Gospodarza Cmentarza: przypominamy, że dzierżawa grobu na cmentarzu parafialnym przy ul. Gliwickiej jest opłacana przy pogrzebie na 20 lat. Troska o przedłużenie opłat za dzierżawę spoczywa na bliskich osoby pochowanej w grobie. W przypadku chęci przedłużenia należy zgłosić się do kancelarii parafialnej. Nieuregulowanie dzierżawy spowoduje likwidację grobu.

******

8. Rozpoczynamy zapisy do Katechumenatu, czyli przygotowania osób dorosłych do chrztu, które rozpocznie się pod koniec września. Przygotowanie odbywać się będzie przy Duszpasterstwie Absolwentów. Osoby, które chcą przygotować się do sakramentu chrztu prosimy o zgłoszenie się do o. Pawła Laska OP (mail:plk@dominikanie.pl).