1. Dzisiaj można kupić u nas książki wydawnictwa W drodze.
2. Zakończyły się wakacje; dzisiaj wracamy do celebrowania mszy św. o godz. 12.30.
3. Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Mszę św. z tej okazji dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 będziemy celebrować w poniedziałek o godz. 9.
4. We wtorek o godz. 18 będziemy celebrować (zaległą) mszę św. z okazji imienin o. Bartłomieja Sumary OP i o. Bartłomieja Wolszlegera OP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. Nabożeństwa: w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30; w piątek, o godz. 17 – Legion Maryi zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
6. W piętek, 8 września obchodzić będziemy Święto Narodzenia NMP. Tego dnia pod koniec każdej mszy św.,
zgodnie z decyzją ordynariusza ponowimy Akt Poświęcenia Kościoła Archidiecezji Katowickiej Niepokalanemu Sercu Maryi.
7. Od piątku 8 września zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie działającego w naszej parafii. Spotkania odbywają się co tydzień. Rozpoczynamy je Eucharystią na wieczornej mszy piątkowej o godz. 19. Serdecznie zapraszamy.
8. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę, w sobotę 9 września. W programie droga krzyżowa, różaniec, msza św. na wałach, koronka do Miłosierdzia Bożego. Wyjazd autokarem o godz. 6.45, z ul. Mickiewicza. Koszt pielgrzymki 35 zł. Zapisy w zakrystii.
9. Informujemy, że od 1 września na mocy dekretu Ks. Abpa Wiktora Skworca, o. Bartłomiej Sumara OP jest wikariuszem naszej parafii. Serdecznie życzymy o. Bartkowi owocnej posługi.
10. Informujemy również, że po wielu latach, posługę kościelnego w naszej parafii zakończył, z dniem 1 września P. Bogdan Bratkowski. Z całego serca dziękujemy p. Bogdanowi za obecność, modlitwę i ofiarną pracę. Życzymy również wszelkiej pomyślności. Równocześnie informujemy, że posługę kościelnego od 1 września podjął P. Andrzej Pytel. P. Andrzej jest naszym parafianinem, w przeszłości pracował już jako kościelny w naszej parafii. Witamy zatem ponownie i mamy nadzieje na owocną współpracę.
11. W tym tygodniu zmarł śp. Waldemar Gawron. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

*****

12. Warsztaty dla małżeństw pt. „Małżeńska nawigacja – korygowanie kursu” odbędą się u nas 30 września. Informacje szczegółowe oraz dotyczące zapisów znajdują się na plakacie, w gablocie przed kościołem oraz na naszej internetowej stronie, pod zakładką RODZINA.

*****

13. Oczekujemy na wykonanie nowych konfesjonałów do kaplicy spowiedzi. Prosimy o ewentualne ofiary na ten cel. Można je wpłacać na konto parafii: 76 1600 1055 1847 3907 2000 0001. W tytule prosimy wpisać: „konfesjonały”.