1. Informacja o przygotowaniu do bierzmowania: młodzież z III klasy gimnazjum, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisanie się na listę kandydatów. Zapisać się można tylko osobiście, u o. Bartłomieja Sumary OP, w godzinach pracy kancelarii.
2. Słowo Ks. Abpa Wiktora Skworca: Zaproszenie młodzieży na Diecezjalne Święto Bierzmowanych.
3. Obchody liturgiczne w tym tygodniu: dzisiaj przypada XXIII Niedziela Zwykła; we wtorek – Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej; w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
4. Nabożeństwa: w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30; w piątek, o godz. 17.30 koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. Świeccy Dominikanie zapraszają na spotkanie otwarte we wtorek, po wieczornej mszy św. i nieszporach. Konferencja będzie poświęcona św. Katarzynie ze Sieny
6. Oaza zaprasza do wspólnego wyjścia do parku, na 3 Stawy w najbliższą sobotę 16 września, o godz. 15. W razie niepogody będzie to wyjście na kręgle. Więcej informacji na fanpage’u Oaza u Dominikanów oraz u o. Bartłomieja Sumary OP.
7. W niedzielę 17 września, o godz. 19 w sali pod kościołem odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką „Śladami Świętych do Włoch”. Bardzo prosimy wszystkich uczestników o obecność oraz o przyniesienie pozostałej do wpłacenia kwoty.
8. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę. Po porannej mszy św. do chorych pójdą szafarze.
9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.
10. W tym tygodniu zmarli śp. Janina Bogusiak, Maria Smutkowska, Aleksander Szydło. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

*****

11. Warsztaty dla małżeństw pt. „Małżeńska nawigacja – korygowanie kursu” odbędą się u nas 30 września. Informacje szczegółowe oraz dotyczące zapisów znajdują się na plakacie, w gablocie przed kościołem oraz na naszej internetowej stronie, pod zakładką RODZINA.

*****

12. Oczekujemy na wykonanie nowych konfesjonałów do kaplicy spowiedzi. Prosimy o ewentualne ofiary na ten cel. Można je wpłacać na konto parafii: 76 1600 1055 1847 3907 2000 0001. W tytule prosimy wpisać: „konfesjonały”.