1. Informacja o przygotowaniu do bierzmowania: młodzież z III klasy gimnazjum, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisanie się na listę kandydatów. Zapisać się można tylko osobiście, u o. Bartłomieja Sumary OP, w godzinach pracy kancelarii.
2. Chłopców pragnących zostać ministrantami zapraszamy na sobotnią zbiórkę 23 września godz. 9.00. Spotykamy się przy wejściu do zakrystii.
3. Dzisiaj, o godz. 19 w sali pod kościołem odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką „Śladami Świętych do Włoch”. Bardzo prosimy wszystkich uczestników o obecność oraz o przyniesienie pozostałej do wpłacenia kwoty.
4. Nabożeństwa: w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30; w piątek, o godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18 Msza św. Roczna za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych.
5. Kwesta na konfesjonały. W związku z realizacją projektu wymiany konfesjonałów w naszym kościele, w przyszłą niedzielę, 24 września przeprowadzimy zbiórkę celową. Po każdej mszy św., przed kościołem kwestować będą ojcowie i przedstawiciele naszych duszpasterstw. Konfesjonały będą sfinansowane z funduszy parafialnych. Jednak w związku z wysokością kosztów realizacji projektu, prosimy o szczególne wsparcie na ten cel.
6. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

*****

7. Świetlica Św. Wojciecha, zarówno dzieci, rodzice jak i wychowawcy, serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechu”. Państwa pomoc i zaangażowanie pozwoliły na prawdziwie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, każdego z naszych podopiecznych. Wszystkie 25-cioro dzieci ze świetlicy zostały obdarowane wspaniałymi szkolnymi niespodziankami. Całym sercem dziękujemy – Bóg zapłać!

*****

8. Warsztaty dla małżeństw pt. „Małżeńska nawigacja – korygowanie kursu” odbędą się u nas 30 września. Informacje szczegółowe oraz dotyczące zapisów znajdują się na plakacie, w gablocie przed kościołem oraz na naszej internetowej stronie, pod zakładką RODZINA.