1. Słowo Ks. Abpa Wiktora Skworca.
2. Dzisiaj prowadzimy kwestę na konfesjonały. Po każdej mszy św., przed kościołem ofiary na ten cel zbierają ojcowie i przedstawiciele naszych duszpasterstw. Konfesjonały będą sfinansowane z funduszy parafialnych i z zebranych ofiar.
3. Informacja o przygotowaniu do bierzmowania: młodzież z III klasy gimnazjum, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisanie się na listę kandydatów. Zapisać się można tylko osobiście, u o. Bartłomieja Sumary OP, w godzinach pracy kancelarii.
4. Ruszyły zapisy do uczestnictwa w kolejnej edycji wykładów w ramach Dominikańskiej Szkoły Teologii. W tym roku wykładowcami będą: o. Janusz Pyda OP, o. Tomasz Gałuszka OP, o. Paweł Krupa OP oraz p. prof. Krzysztof Mielcarek. Poruszana będzie tematyka związana z: Traktatami św. Tomasza z Akwinu, Pismem Świętym, Kościołem (zarówno dziś, jak i w Średniowieczu) oraz początkami Dominikanów. Zapisać się można drogą mailową na stronie: dst.dominikanie.pl.
5. W najbliższą sobotę, 30 września zachęcamy do udziału w zbiórce żywności Podziel się posiłkiem, którą przeprowadzimy w markecie Stokrotka w Galerii Katowickiej. Prosimy o przekazywanie wolontariuszom artykułów spożywczych takich jak mąka, cukier, makarony, przetwory etc. Produkty przekażemy potrzebującym w naszej parafii oraz podopiecznym ze świetlicy św. Wojciech.
6. Od dzisiejszej niedzieli „Gościa Niedzielnego” można nabyć w zakrystii, natomiast biuletyn można pobrać ze stolika znajdującego się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
7. Oaza zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną, oraz osoby 20+ na piątkowe spotkanie. Tematem będzie: „1 z 10, o charyzmacie słów kilka”. Początek o 19 w salce pod kościołem.

8. Oaza zaprasza również do wspólnego wyjścia na koncert zespołu niemaGotu, który odbędzie się w sobotę 30 września przed Wydziałem Teologicznym na ul. Jordana o 18. Zbiórka przed kościołem o 17:30. Serdecznie zapraszamy
9. W środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
10. W przyszłą niedziele będzie można u nas kupić książki wydawnictwa W drodze.
11. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się 6 października. Niemniej, część ojców pójdzie do chorych
w sobotę 30 września. W tym przypadku, chorzy o zmianie terminu zostaną poinformowani telefonicznie.
12. W tym tygodniu zmarła śp. Danuta Socholik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

*****

13. Warsztaty dla małżeństw pt. „Małżeńska nawigacja – korygowanie kursu” odbędą się u nas 30 września. Informacje szczegółowe oraz dotyczące zapisów znajdują się na plakacie, w gablocie przed kościołem oraz na naszej internetowej stronie, pod zakładką RODZINA.