1. Dziękujemy za ofiary na konfesjonały. W sumie na ten cel wpłynęło 8169,40 zł (4919.40 z kwesty, 3250 na konto). Konfesjonały już są i mamy nadzieję, że ich budowa będzie pierwszym etapem w ramach renowacji wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać.
2. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa celebrować będziemy codziennie, również w niedziele o godz. 17.15 (w soboty o 16.15). W czasie nabożeństw będziemy rozważać tekst encykliki Jana Pawła II Dominum et vivificantem(z racji poświęcenia bieżącego roku duszpasterskiego osobie Ducha Św.).
3. Dzisiaj można u nas kupić książki wydawnictwa W drodze.
4. W tym tygodniu, w środę 4 października będziemy obchodzić Święto św. Franciszka z Asyżu. Mszę św. o godz. 18 odprawi o. Łukasz Brachaczek OFMconv. Po mszy św. w Dużej Sali będzie spotkanie poświęcone franciszkańskim męczennikom – polskim braciom, którzy w 1991 roku zostali zabici przez terrorystów „Świetlistego Szlaku” w peruwiańskich Andach.
5. W niedzielę, 8 października rozpoczną się rekolekcje akademickie „Na dobry początek”. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.
6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, będzie miało miejsce w poniedziałek, 9 października, o godz. 19, w Dużej Sali.
7. Informujemy, że pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 9 października (poniedziałek) o godz. 17 w salce pod kościołem.
8. W zakrystii i kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje mszalne na 2018 rok.
9. Zapraszamy na wycieczkę do CZESKIEJ PRAGI, na BOŻONARODZENIOWY JARMARK ŚWIĄTECZNY. Wyjazd odbędzie się w dniach 15 – 17 grudnia 2017 roku. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem. Możliwość zapisu oraz uiszczenia zadatku w zakrystii.
10. Trwają zapisy do Dominikańskiej Szkoły Teologii. W tym roku wykładowcami będą: o. Janusz Pyda OP, o. Tomasz Gałuszka OP, o. Paweł Krupa OP oraz p. prof. Krzysztof Mielcarek. Poruszana będzie tematyka związana z: Traktatami św. Tomasza z Akwinu, Pismem Świętym, Kościołem (zarówno dziś, jak i w Średniowieczu) oraz początkami Dominikanów. Zapisać się można drogą mailową na stronie: dst.dominikanie.pl.
11. Przypominamy, że Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii, natomiast Biuletyn Parafialny można pobrać ze stolika znajdującego się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
12. Odwiedziny chorych odbędą się 6 października (dotyczy to osób, u których ojcowie nie byli z posługą 30 września).
13. W tym tygodniu zmarła śp. Teresa Marona. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

*****

14. W gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej udostępniony jest List Episkopatu Polski zapowiadający XVII Dzień Papieski.