1. Dziękujemy parafianom, sympatykom oraz wolontariuszom za udział w zbiórce Podziel się dobrym posiłkiem, podczas której zebraliśmy 126 kg żywności. Żywność zostanie przekazana przez parafialny zespół charytatywny potrzebującym oraz podopiecznym świetlicy Caritas.
2. Dzisiaj ma miejsce zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary można składać do skarbony, przy wyjściu z kościoła.
3. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje akademickie „Na dobry początek”. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.
4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa celebrować będziemy codziennie, również w niedziele o godz. 17.15 (w soboty o 16.15). W czasie nabożeństw będziemy rozważać tekst encykliki Jana Pawła II Dominum et vivificantem.
5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, będzie miało miejsce w poniedziałek, o godz. 19, w Dużej Sali.
6. Informujemy, że pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, o godz. 17 w salce pod kościołem.
7. Świeccy Dominikanie zapraszają na spotkanie otwarte we wtorek po wieczornej mszy św. i nieszporach. Konferencja będzie poświęcona bł. Czesławowi.
8. W zakrystii i kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje mszalne na 2018 rok.
9. Zapraszamy na wycieczkę do CZESKIEJ PRAGI, na BOŻONARODZENIOWY JARMARK ŚWIĄTECZNY. Wyjazd odbędzie się w dniach 15 – 17 grudnia 2017 roku. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem. Możliwość zapisu oraz uiszczenia zadatku w zakrystii.
10. Trwają zapisy do Dominikańskiej Szkoły Teologii. W tym roku wykładowcami będą: o. Janusz Pyda OP, o. Tomasz Gałuszka OP, o. Paweł Krupa OP oraz p. prof. Krzysztof Mielcarek. Poruszana będzie tematyka związana z: Traktatami św. Tomasza z Akwinu, Pismem Świętym, Kościołem (zarówno dziś, jak i w Średniowieczu) oraz początkami Dominikanów. Zapisać się można drogą mailową na stronie: dst.dominikanie.pl.
11. Legion Maryi zaprasza czcicieli Matki Bożej do wstąpienia w szeregi Legionu. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek, o godz. 9 w sali pod kościołem.
12. , kościele. Więcej informacji na plakacie i fanpage'u Oaza u Dominikanów. Serdecznie zapraszamy.
13. ,,Daj się ponieść” to temat rekolekcji dla młodzieży, które odbędą się w dniach 18-20 października w naszym kościele. Więcej informacji na plakacie i fanpage’u Oaza u Dominikanów. Serdecznie zapraszamy.
14. Informujemy, że p. Andrzej – nasz kościelny, okazyjnie, zgodnie z możliwością jaką daje nam Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego, po błogosławieństwie celebransa będzie udzielał komunii św. podczas mszy św. w naszym kościele.
15. Przypominamy, że Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii, natomiast Biuletyn Parafialny można pobrać ze stolika znajdującego się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
16. W tym tygodniu zmarli śp. Eugenia Meka, Bronisław Piwko, Marta Zralek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.