1. Pani Marta dziękuje z całego serca za możliwość przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na Misje w dniu 22.10.2017r. Zebrana kwota to 8780 złotych, 15 euro, 15 funtów.
2. W dniu dzisiejszym bracia studenci z Krakowa będą sprzedawać swoje czasopismo Teofil pt. Maryja z Nazaretu.
3. Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzić będziemy w środę, 1 listopada. W tym dniu o godz. 14.30 zostanie odprawiona procesja i msza św. na cmentarzu parafialnym przy ul. Gliwickiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.
 Od rana do popołudnia będą zbierane na cmentarzu kartki wypominkowe (zalecki) z imionami zmarłych.
 Za zmarłych będziemy modlić się codziennie, przez cały listopad podczas różańca przed wieczorną mszą św. oraz przez cały rok, podczas Mszy Św. Rocznych.
 Terminy Mszy Św. Rocznych są podane na obrazkach rozdawanych przy przyjmowaniu wypominków.
4. W czwartek 2 listopada, w Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 18, odbędzie się pierwsza w nowym cyklu Msza Św. Roczna za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wspominkowych. Przed mszą, o godz. 17.30 – różaniec za zmarłych.
5. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy nawiedzić kościół, odmówić Ojcze nasz, Wierzę i modlitwę w intencjach Ojca Świętego, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię św. i zachować wolność od przywiązania do grzechu. Można też uzyskać odpust przez nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
6. W przyszłą niedzielę sprzedajmy nowy numer miesięcznika „W drodze”.
7. Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 4 listopada. Po porannej mszy św. do chorych pójdą ojcowie.
8. Informujemy, że my – bracia z tego klasztoru, od 6 do 10 listopada będziemy uczestniczyć w naszych dorocznych rekolekcjach. Odbędą się one w klasztorze w Korbielowie. Pod naszą nieobecność, tutaj na miejscu będą nas zastępować ojcowie: Andrzej Kuśmierski OP, Marek Domeradzki OP, Krzysztof Frąckieficz OP i Tomasz Samulnik OP.

*****

9. Rodziców zapraszamy na cykl warsztatów umiejętności wychowawczych prowadzonych w ramach Szkoły dla
Rodziców przez Marię Berlińską. Zajęcia odbywają się w naszym klasztorze. Początek
18 listopada. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebooku. Zapisy u o. Przemysława
Ciesielskiego OP.

*****

10. Warsztaty dla małżeństw pt. „Duchowość małżeńska – bratnie dusze w drodze do nieba” odbędą się u nas 25 listopada. Informacje szczegółowe oraz dotyczące zapisów znajdują się na plakacie, w gablocie przed kościołem oraz na naszej internetowej stronie, pod zakładką RODZINA.

*****

11. Zapraszamy na wycieczkę do CZESKIEJ PRAGI, na BOŻONARODZENIOWY JARMARK ŚWIĄTECZNY. Wyjazd odbędzie się w dniach 15 – 17 grudnia 2017 roku. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem. Możliwość zapisu oraz uiszczenia zadatku w zakrystii.