1. Dziękujemy wszystkim – parafianom, sympatykom oraz wolontariuszom za udział w zbiórce żywności, która miała miejsce w sobotę, tydzień temu. Podczas zbiórki otrzymaliśmy ponad 311 kg produktów żywnościowych, które przekażemy potrzebującym w naszej parafii oraz podopiecznym świetlicy Caritas.
2. Trwa Adwent. Zapraszamy na roraty – codziennie od poniedziałku do soboty, o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy wszystkich na śniadanie, do Dużej Sali pod kościołem.
3. Dzisiaj ma miejsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie
4. W przyszłą niedziele, 17 grudnia rozpoczną się rekolekcje dla ogółu wiernych. Trwać będą do środy, 20 grudnia. Rekolekcje poprowadzi o. Maciej Biskup OP, dominikanin ze Szczecina.
5. Wszystkich którzy chcą się włączyć w scholę pasterkową zapraszamy na próbę w najbliższy czwartek 14 grudnia, o godzinie 19.15, do sal duszpasterskich.
6. Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 16 grudnia. Do chorych pójdą z posługą sakramentalną ojcowie. Chorzy otrzymają również paczki, których przygotowanie współfinansowane jest przez Urząd Miasta Katowice.
7. Na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę, o godz. 17.30; na koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
8. Świeccy Dominikanie zapraszają na spotkanie otwarte we wtorek po wieczornej mszy św. i nieszporach. Konferencję o Ojcu Dominiku i początkach Zakonu Kaznodziejskiego wygłosi s. Zdzisława Kosińska.
9. W czwartek, o godz. 19.30 Grupa ¾ zaprasza na spotkanie na filmowe. Odbędzie się projekcja filmu Chata a po filmie rozmowa.
10. W zakrystii można kupić wigilijne świece Caritas oraz wigilijne opłatki.
11. W zakrystii również można nabyć bilety na widowisko Betlejem w Spodku. Bilety w cenie 40, 60 oraz 80 zł.

*****

12. W niedzielę, 17 grudnia, będziemy sprzedawać książki W drodze, na prezenty pod choinkę.

*****

13. Zapraszamy na 3 dniową wycieczkę do Czech i Austrii, która odbędzie się od 25 do 27 maja 2018 r. W programie stolica Moraw – Ołomuniec, wizyta w piwnicach templariuszy jak i stolicy Austrii – Wiedniu. Na zakończenie zabierzemy Państwa na spacer po jaskini Morawskiego Krasu oraz rejs podziemnymi rzekami.

*****

14. Serdecznie wszystkich zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki i miejsca związane z objawieniami Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.