1. W związku z Tygodniem Modlitw o jedności chrześcijan zapraszamy do udziału w centralnym nabożeństwie ekumenicznym, które odbędzie się dzisiaj, o godz. 17, w kościele mariackim w Katowicach. Nabożeństwu przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Wiktor Skworc, a kazanie wygłosi Biskup  Marian Niemiec – zwierzchnik kościoła ewangelicko – augsburskiego w Katowicach.
2. Dzisiaj również, w naszym kościele odbędzie się charytatywny koncert Kolęda dla dobra w wykonaniu chóru Largo, z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Świętochłowicach, pod batutą Igi Eckert. Ofiary złożone przy okazji koncertu będą przeznaczone na pomoc p. Barbarze z Katowic borykającej się z chorobą nowotworową. Koncert odbędzie się o godz. 20.30, czyli po mszy św. akademickiej.
3. W czwartek 25 stycznia swoje imieniny będzie obchodził o. Paweł Lasek OP. Na mszę św. z tej okazji zapraszamy o godz. 18. W niedzielę, 28 stycznia imieniny będzie obchodził o. Tomasz Golonka OP. Na msze św. zapraszamy o godz. 12.30.
4. W środę o godz. 8 będziemy celebrowali mszę św. w intencji śp. Karola Stryi i wszystkich zmarłych pracowników Filharmonii Śląskiej.
5. Na mszę św. dla dzieci szkolnych zapraszamy w czwartek o godz. 16.30. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 i wszystkie dzieci z naszej parafii. Od 16 będzie okazja do spowiedzi św. dzieci.
6. Grupa ¾ zaprasza w czwartek, o 19.30 do wspólnego oglądania i komentowania filmu pt. Pan Lazhar.
7. Na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę, o godz. 17.30; na różaniec za zmarłych zapraszamy w piątek, o 17.30. W piątek – Msza św. Roczna o godz. 18.
8. KOLĘDA. Dziękujemy wszystkim parafianom, z którymi mogliśmy się spotkać w czasie odwiedzin duszpasterskich. Dziękujemy za wszystkie uwagi i sugestie, …także za dobre słowa. Wszystko to jest dla nas okazją do poznawania się nawzajem, do dzielenia się, tak aby nasza posługa była korzystna i owocna dla Was – tworzących naszą parafię, i dla nas – żyjących tutaj i pełniących tutaj posługę. Bóg zapłać.
9. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się 3 lutego, po porannej mszy św.

*****

10. Zapraszamy na 3 dniową wycieczkę do Czech i Austrii, która odbędzie się od 25 do 27 maja 2018 r. W programie stolica Moraw – Ołomuniec, wizyta w piwnicach templariuszy jak i stolicy Austrii – Wiedniu. Na zakończenie zabierzemy Państwa na spacer po jaskini Morawskiego Krasu oraz rejs podziemnymi
rzekami.

*****

11. Serdecznie wszystkich zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki i miejsca związane z objawieniami Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.