1. We wtorek zapraszamy na Mszę św. Apostolstwa Chorych. Po mszy św. – Nabożeństwo Lourdzkie.
2. W najbliższą środę, 14 lutego, Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu msze św. sprawowane będą o godz. 8, 12, 16, 18, 19.30 i 21.30. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia dodatkowo post ścisły (można spożyć trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta).
3. W środę NIE BĘDZIE nabożeństwa o godz. 17.30.
4. Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu celebrować będziemy w piątki, a Gorzkie Żale w niedziele. Nabożeństwa rozpoczynać będziemy o godz. 17.15.
5. Rekolekcje. Już dzisiaj zapowiadamy, że w okresie Wielkiego Postu, w naszym kościele odbędą się trzy serie rekolekcji: Dla ogółu wiernych – od 11 marca, Akademickie – od 18 marca, Ostatniej szansy – od 26 marca. Odbędą się także rekolekcje szkolne. Szczegółowe informacje będą podawane w stosownym czasie.
6. Jak co roku, z początkiem Wielkiego Postu rozpoczynamy przygotowania scholi prowadzącej śpiew w czasie Triduum Paschalnego w naszym kościele. Pierwsza próba odbędzie się 19 lutego, w poniedziałek o godzinie 19.00 w sali pod kościołem. Serdecznie zapraszamy chętnych śpiewających.
7. Świeccy Dominikanie zapraszają na spotkanie otwarte we wtorek po wieczornej Mszy św. i nieszporach. Tytuł spotkania;Ojciec profesor Jacek Salij. Teolog dominikański. Spotkanie poprowadzi o. Krzysztof Lipowicz OP.
8. Grupa ¾ zaprasza w czwartek, o 19.30 na spotkanie zatytułowane „rozdział o ateizmie”
9. W tym tygodniu zmarli śp. Ewa Janiszewska, Maria Woś, Teresa Wilczek Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

*****

10. Zapraszamy na 3 dniową wycieczkę do Czech i Austrii, która odbędzie się od 25 do 27 maja 2018 r. W programie stolica Moraw – Ołomuniec, wizyta w piwnicach templariuszy jak i stolicy Austrii – Wiedniu. Na zakończenie zabierzemy Państwa na spacer po jaskini Morawskiego Krasu oraz rejs podziemnymi rzekami.

*****

11. Serdecznie wszystkich zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki i miejsca związane z objawieniami Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.