1. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową – odbędzie się ona w nocy z 9 na 10 marca. (Więcej informacji – w naszym Duszpasterstwie Akademickim „Gniazdo”).
2. Informujemy, że zakończyła się kapituła Polskiej Prowincji Dominikanów. Prowincjałem został ponownie wybrany o. Paweł kozacki OP. Dziękujemy za wsparcie, pamięć i modlitwę. Bóg zapłać!
3. Drogę Krzyżową w naszym kościele, w okresie Wielkiego Postu celebrujemy w piątki, a Gorzkie Żale w niedziele. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 17.15.
4. W środę, nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 16.30.
5. Grupa ¾ zaprasza w czwartek, o 19.30 na spotkanie z cyklu Konstytucja Gaudium et spes Soboru Watykańskiego II – rozdział Chrystus nowy Człowiek.
6. Odwiedziny chorych będą miały miejsce w najbliższą sobotę. Po porannej mszy św. do chorych pójdą ojcowie.
7. W tym tygodniu, od poniedziałku do środy, w godzinach przedpołudniowych, w naszym kościele będą odbywały się rekolekcje szkolne, dla Technikum nr 8.
8. Młodzież klasy 7 Szkoły Podstawowej i 2 klasy Gimnazjum, która chce przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w roku 2019, prosimy o zapisanie się na listę kandydatów. Zapisać się można tylko osobiście u o. Bartka Sumary OP,  w godzinach pracy kancelarii parafialnej. Zapisy trwają do 20 marca.
9. 6 kwietnia rusza wiosenna edycja  kursu Alpha dla Młodych. Alpha skierowana jest do kandydatów, do bierzmowania, oraz wszystkich młodych. Razem poszukamy odpowiedzi na pytanie – Czy jest w życiu coś więcej? Kurs będzie odbywał się w piątki o godz. 18.30 w sali duszpasterskiej. Zapisać się można przez
formularz zgłoszeniowy, dostępny na facebookowym wydarzeniu „Kurs Alpha dla Młodzieży” lub w zakrystii (dla tych, którzy nie mają dostępu do internetu).
10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę informująca o możliwości włączenia się w dzieło Śląskie dla Dzieci Aleppo. W gablocie umieszczona jest obszerniejsza informacja o tej akcji.
11. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne – tzw. paschaliki.
12. Zbiórka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
13. W przyszłą niedzielę będzie można u nas kupić miesięcznik W drodze.
14. W tym tygodniu zmarł śp. Jerzy Bucholz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

*****

15. Zapraszamy na 3 dniową wycieczkę do Czech i Austrii, która odbędzie się od 25 do 27 maja 2018 r.
W programie stolica Moraw – Ołomuniec, wizyta w piwnicach templariuszy jak i stolicy Austrii – Wiedniu.
Na zakończenie zabierzemy Państwa na spacer po jaskini Morawskiego Krasu oraz rejs podziemnymi
rzekami.

*****

16. Serdecznie wszystkich zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która
odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki
i miejsca związane z objawieniami Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami
pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.