1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna.
2. W czwartek, ks. Abp Wiktor Skworc będzie obchodził 45-lecie święceń prezbiteratu. Mszę św. dziękczynną będzie celebrował z tej okazji w czwartek godz. 12 w katedrze. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji.
3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30; na koronkę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy w piątek, o godz. 17.
4. Na mszę św. Apostolstwa Chorych zapraszamy we wtorek o 18. Po mszy św. Nabożeństwo Lourdzkie.
5. Grupa ¾ zaprasza na wspólne czytanie i komentowanie Konstytucji Gaudium et spes Soboru Watykańskiego II, w czwartek o godz. 19.30.
6. O. Bartek Sumara OP zaprasza na mszę św. dla dzieci i młodzieży, w najbliższy czwartek, 19 kwietnia godz. 16 a po niej spotkanie, zabawy w sali duszpasterskiej lub wyjście w plener.
7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wolontariuszki z Wolontariatu Misyjnego, które opowiedzą o swoim projekcie Śląska Misja Boliwia. Po każdej mszy św. będzie można nabyć czasopismo Misjonarz i złożyć dobrowolną ofiarę na cele misyjne.
8. W przyszłą niedzielę także, będzie można u nas kupić książki Wydawnictwa W drodze.
9. Szkoła Muzyczna im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach zaprasza zainteresowanych nauką muzyki, na dni otwarte. Szczegóły na plakatach w gablocie.
10. Zapraszamy na wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicy koło Gniezna. Nie tylko młodzież lecz także osoby starsze, które czują się młode duchem. Wyjazd  1 czerwca – piątek  godz. 23.45. Powrót 3 czerwca –  niedziela, w godzinach porannych. Koszt: 100zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u o. Bartka
Sumary OP.
11. W tym tygodniu zmarł śp. Józef Woźniński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

*****

Zapraszamy na 3 dniową wycieczkę do Czech i Austrii, która odbędzie się od 25 do 27 maja 2018 r. W programie stolica Moraw – Ołomuniec, wizyta w piwnicach templariuszy jak i stolicy Austrii – Wiedniu. Na zakończenie zabierzemy Państwa na spacer po jaskini Morawskiego Krasu oraz rejs podziemnymi
rzekami. Zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki i miejsca związane z objawieniami Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.