1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna – diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu – słowo ks. Abpa Wiktora Skworca. W przyszłą niedziele – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
2. Dzisiaj można u nas kupić książki Wydawnictwa W drodze.
3. W tym tygodniu, w drugi czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie dekanalne księży – tym razem, w naszym kościele i klasztorze.
4. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 17.30, w soboty o 16.30. W trakcie nabożeństw komentujemy teksty Pisma św. poświęcone Maryi Matce Jezusa i innym kobietom znanym z Pisma św. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
5. We wtorek – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona Polski. Msze św. o 8, 12 i 18.
6. We wtorek także, po wieczornej mszy św. i nieszporach spotkanie otwarte fraterni III zakonu w sali pod kościołem. Temat: O. Józef Maria Bocheński – dominikanin, logik, filozof, sowietolog, żołnierz, pilot. Konferencję powie s. Eleonora Magdalena.
7. Duszpasterstwo Akademickie Gniazdo zaprasza na kolejny wieczór NIGHTFEVER, który odbędzie się w najbliższy piątek, 11 maja od godziny 20 do 24 w naszym kościele. NIGHTFEVER  to czas adoracji, modlitwy, śpiewu, rozmów i trwania w ciszy. Podczas tego wieczoru będzie możliwość spowiedzi. Można przyjść i wyjść w każdym momencie. Zapraszamy wszystkich – nie tylko studentów!
8. Zapraszamy na wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicy koło Gniezna. Nie tylko młodzież lecz także osoby starsze, które czują się młode duchem. Wyjazd  1 czerwca – piątek  godz. 23.45. Powrót 3 czerwca –  niedziela, w godzinach porannych. Koszt: 100zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u o. Bartka Sumary OP.

*****

Prośba. Wszystkich przebywających i korzystających z naszych wspólnych miejsc w kościele i w klasztorze (sal duszpasterskich, kuchni, toalet etc.), prosimy o troskę o nasze wspólne miejsce. Prosimy także rodziców, by nie wpuszczali swoich dzieci na górkę żwirową przy figurze Pana Jezusa przed kościołem. Dziękujemy!

*****

Zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki i miejsca związane z objawieniami Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.