1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, UroczystośćZesłania Ducha Świętego. Dzisiaj – sprzedaż miesięcznika W drodze.
2. Zaproszenie do Piekar – słowo Ks. Abpa Wiktora Skworca.
3. W środę o godz. 21, w naszym kościele odbędzie się Misterium Wielkanocne. Będzie ono okazją do odnowienia w sobie radości paschalnej i przypomnienia sobie istoty okresu wielkanocnego, który aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, trwa w Kościele. (Więcej informacji w gablocie przed kościołem.)
4. W najbliższy czwartek, 17 maja o godz. 18 odbędzie się w naszym kościele, uroczystość bierzmowania. Młodzieży z naszego duszpasterstwa i młodzieży z Parafii Mariackiej, sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Abp Wiktor Skworc. Tego dnia NIE BĘDZIE nabożeństwa majowego.
5. W czwartek spotkanie Grupy ¾. Czytamy i komentujemy Konstytucję Gaudium et spes – szczegóły w gablocie z boku kościoła.
6. Duszpasterstwo Akademickie Gniazdo zaprasza na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę 19 maja. Zaczniemy próbą śpiewu o godz. 20, następnie pomodlimy się Godziną Czytań, po niej będzie jeszcze konferencja, Akatyst do Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualne błogosławieństwo. Modlitwa zakończy się około północy.
7. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 17.30, w soboty o 16.30. W trakcie nabożeństw komentujemy teksty Pisma św. poświęcone Maryi Matce Jezusa i innym kobietom znanym z Pisma św. W tym tygodniu trwa też, nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
8. Zapraszamy na wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicy koło Gniezna. Nie tylko młodzież lecz także osoby starsze, które czują się młode duchem. Wyjazd  1 czerwca – piątek  godz. 23.45. Powrót 3 czerwca – niedziela, w godzinach porannych. Koszt: 100zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u o. Bartka Sumary OP.
9. W tym tygodniu zmarł śp. Kazimierz Królczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

*****

Prośba. Wszystkich przebywających i korzystających z naszych wspólnych miejsc w kościele i w klasztorze (sal duszpasterskich, kuchni, toalet etc.), prosimy o troskę o nasze wspólne miejsce. Prosimy także rodziców, by nie wpuszczali swoich dzieci na górkę żwirową przy figurze Pana Jezusa przed kościołem. Dziękujemy!

*****

Zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki i miejsca związane z objawieniami Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.