1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. Informujemy, że dzisiaj o. Tomasz Golonka OP kończy swoją przeorską kadencję. Wybory nowego przeora odbędą się w naszym konwencie we wtorek, 22 maja. Tego dnia, o godz. 8 zapraszamy na mszę św. wotywną O Duchu św., w intencji wyborów. Prosimy także o modlitwę. Do momentu objęcia urzędu
przez wybranego przeora, przełożonym klasztoru jest o. Przemysław Ciesielski OP (subprzeor in capite).
3. Ks. Abp Wiktor Skworc zaprasza mężczyzn na doroczna pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Szczegóły na plakacie, w gablocie przed kościołem.
4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia, o godz. 12, w katowickiej katedrze Ks. Abp Wiktor Skworc będzie celebrował mszę św. z okazji swoich 70-tych urodzin (19 maja) i imienin (21 maja). Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. Spotkanie Grupy ¾ w czwartek, o godz. 19.30. Szczegółowe informacje w gablocie, z boku kościoła.
6. Msza św. Roczna za zmarłych w piątek, o godz. 18.
7. Odwiedziny chorych w sobotę. Z komunią św., po porannej mszy św. do chorych pójdą szafarze.
8. Nabożeństwo majowe, celebrujemy codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 17.30, w soboty o 16.30. W trakcie nabożeństw komentujemy teksty Pisma św. poświęcone Maryi Matce Jezusa i innym kobietom znanym z Pisma św. Zapraszamy.
9. Zapraszamy na wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicykoło Gniezna. Nie tylko młodzież lecz także osoby starsze, które czują się młode duchem.Wyjazd 1 czerwca – piątek godz. 23.45. Powrót 3 czerwca
– niedziela, w godzinach porannych. Koszt: 100zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u o. Bartka Sumary OP.
10. We wrześniu startuje kolejny cykl spotkań mających na celu przygotowanie osób dorosłych do sakramentów: chrztu, komunii i bierzmowania. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Ojcem Pawłem.
11. W tym tygodniu zmarł śp. Zygmunt Krzystolek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

*****

Prośba. Wszystkich przebywających i korzystających z naszych wspólnych miejsc w kościele i w klasztorze (sal duszpasterskich, kuchni, toalet etc.), prosimy o troskę o nasze wspólne miejsce. Prosimy także rodziców, by nie wpuszczali swoich dzieci na górkę żwirową przy figurze Pana Jezusa przed kościołem. Dziękujemy!

*****

Zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki i miejsca związane z objawieniami
Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.