1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
2. Już dzisiaj zapraszamy – parafian i wszystkich współtworzących nasze duszpasterstwa na FESTYN DUSZPASTERSKI. Odbędzie się on w dniach 9 i 10 czerwca br. W programie m.in. wycieczka rowerowa,
zabawa, aukcja i kramy duszpasterskie. Szczegóły na plakatach i ulotkach. (Ogłoszenie organizatorów).
3. Informujemy, że w mijającym tygodniu wybraliśmy przeora naszego katowickiego Konwentu Przemienienia Pańskiego. Wybór został zatwierdzony przez o. Prowincjała, elekt funkcję przyjął i został wprowadzony
na urząd w miniony czwartek. Zatem – przeorem na najbliższą, trzyletnią kadencję został ustanowiony o. Tomasz Golonka OP. Dziękujemy za modlitwę i dalej o nią prosimy, aby nasze życie i posługa w tutejszym klasztorze była owocna. Przeorowi życzymy Bożej łaski i pomyślności.
4. Zapraszamy na procesje Bożego Ciała w czwartek, 31 maja – zwłaszcza do obecności przy pierwszym ołtarzu, przygotowywanym przez naszą parafię, przy gmachu Biblioteki, na skrzyżowaniu ulic Francuskiej
i Wojewódzkiej. (Pomimo usilnych prób, niestety nie udało się przenieść procesji „na starą trasę”, rozpoczynającą się w naszym kościele). Słowo Ks. Abpa Wiktora Skworca.
5. Na Akademicką Procesję Bożego Ciała w Katowicach, w przyszłą niedzielę zaprasza DA Gniazdo. Zapraszamy wszystkich, nie tylko do studentów. O godz. 19.30 będzie msza św. w naszym kościele, a po niej procesja. Przejdziemy ul. Mickiewicza, przez Rynek, ul. Warszawską i Mariacką do kościoła Mariackiego.
6. Nabożeństwo majowe, celebrujemy do środy, 30 maja o godz. 17.30. Zapraszamy.
7. W piątek (I piątek miesiąca) – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; w sobotę (I sobota miesiąca) – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o 16.30.
8. Nasze Dominikańskie Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie z dr Markiem Kaczmarzykiem, neurobiologiem i neurodydaktykiem z Uniwersytetu Śląskiego, zatytułowane "Biologia rodziny". Będzie mowa o tym co się dzieje w naszych mózgach w relacjach mąż – żona oraz rodzice – dzieci. Odbędzie się ono w poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Dużej Sali naszego duszpasterstwa.
9. We wrześniu startuje kolejny cykl spotkań mających na celu przygotowanie osób dorosłych do sakramentów: chrztu, komunii i bierzmowania. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z o. Pawłem Laskiem OP.
10. W tym tygodniu zmarły śp. Róża Ćwiękała, Bronisława Lenert. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

*****

Prośba. Wszystkich przebywających i korzystających z naszych wspólnych miejsc w kościele i w klasztorze (sal duszpasterskich, kuchni, toalet etc.), prosimy o troskę o nasze wspólne miejsce. Prosimy także rodziców, by nie wpuszczali swoich dzieci na górkę żwirową przy figurze Pana Jezusa przed kościołem. Dziękujemy!

*****

Zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Paryża i Lourdes w Pirenejach, która odbędzie się od 30 września do 7 października 2018 r. Odwiedzać będziemy najważniejsze zabytki i miejsca związane z objawieniami Maryjnymi. Jest to pielgrzymka samolotowa połączona z przejazdami pociągowymi TGV. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach.